Spam Yapma Lütfen!
13 Nis 2021
Dizi

Hakan: Muhafız Final Sezonu Yayın Tarihi Belli Oldu! 

Hakan: Muhafız dördüncü sezonuyla birlikte final yapacak.

Netflix tarafından yapımına başlandığı duyurulduğundan itibaren, “Bizim de süper kahramanımız olacak!” coşkusuyla beklediğimiz Hakan: Muhafız’ın dördüncü sezonu önümüzdeki Temmuz ayında Netflix platformundaki yerini alacak.

İlk sezonu yayınlandığı zaman beklenenin oldukça altında kalmıştı. Ancak ilk sezonun acemiliğine verilip, izleyiciler ve eleştirmenlerden, “Olur öyle ikinci sezona düzeltirler.” yorumları almıştı. Çünkü ilk sezon oldukça hareketliydi. Kötü adamımız Faysal karakterini oynayan Okan Yalabık da oldukça iyi bir  oyunculuk sergileyince, ilk sezon ister istemez beğenilmişti. Ancak ikinci sezonda bu motivasyon bozulmuştu. Hemde dizi kendini tekrar eden bir hal almıştı. İkici sezonda düzeltir dediğimiz dizi, başarısız olmuştu ve haliyle izlenmeleri de düşmüştü. Bunun en önemli nedeni, daha ilk sezon yayınlanmadan ikinci sezonun çekilmiş olmasıydı. Bu nedenle de ilk sezon tepkilerine göre ikinci sezonu düzenlemeleri için çok az zamanları olmuştu.

Hakan: Muhafız

Yine de IMDb dizi sıralamalarında üçüncü sıraya kadar çıkan dizi için üçüncü sezon onayı verilmişti. Bu kez üçüncü sezonu izleyici tepkilerine göre ilerleyen dizi bir nebze toparlamıştı. Oldukça meraklandırıcı bir sezon finaliyle de çıta yükseltilmişti. Maalesef yine de dizi, Netflix platformundaki diğer dizilere nazaran başarısız oldu.

Ama nasıl olmuştu da özellikle yerel izleyici tarafından yerden yere vurulan bu dizi 4 sezon onayını almıştı? Birçok kaliteli Netflix dizisi daha hikayeleri bitmeden iptal edilmişken Hakan: Muhafız nasıl hala devam ediyordu? Bunun en önemli nedenlerinden birincisi,Türk izleyicisinin diziyi kötü beğenilmemesine rağmen tamamlamak isteğinde. İkincisi de bütçesinin iptal edilen diğer büyük bütçeli Netflix dizilerine oranla daha düşük. Ayrıca her sezona her bölümü 2 buçuk saatlik 25-30 bölümlük diziler yetiştiren Türk dizi sektörü oldukça pratik…

Her ne kadar beklenenin altında bir dizi olsa da izlenen bu yapımın dördüncü ve final sezonunun nasıl olacağını hep birlikte izleyip göreceğiz. Her ne kadar hataları da olsa Netlix’teki ilk göz ağrımıza dördüncü sezonunda başarılar diliyoruz. Bu yazımızı beğendiyseniz başka bir haber yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz. Sağlıcakla kalın, evde kalın…

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *