Spam Yapma Lütfen!
27 Eki 2020
DC

Green Lantern Dizisi Geliyor! 

DC evreninin önemli süper kahramanlarından biri olan Green Lantern‘ın dizisi geliyor! DC’nin sevilen süper kahramanı Green Lantern, HBO Max ile tekrar izleyici karşısına çıkacak.

DC’nin 2011 yılında yayınlanan Green Lantern filmi, hayranlar tarafından beğenilmemiş ve büyük eleştirilere maruz kalmıştı. DC tarafından ilk olarak üç filmlik bir seri planlanmış fakat sinematik evren için gerçekleştirilen bu deneme beklenen başarıya ulaşamamıştı. Başrolde Ryan Reynolds‘ın olduğu film, 219 milyon dolar hasılat elde etmiş bunun sonucunda da karakter için devam filmi çekilmemişti.

Son yıllanda ise Geoff Johns, Green Lantern için yeni bir  film projesi üzerinde çalışıyordu. HBO Max’te yayınlanacak olan yeni dizisinin bu projeyle bağlantılı olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor.

“Bir şey kararlarıma gölge düşürüyor. Dünyadan ve kendimden şüphe etmeme sebep oluyor…”

Green Lantern: Yeniden Doğuş / Geoff Johns

DC çizgi romanlarında büyük bir yere sahip olan Green Lantern karakteri HBO Max ile geri dönüyor. 10 bölümden oluşması planlanan dizinin yapımcılığını, Arrow dizisinin yaratıcısı Greg Berlanti ve Seth Grahame-Smith üstlenecek. Henüz çekim tarihi belli olmayan dizinin senaristi Arrowverse‘in yaratıcısı Marc Guggenheim olacak.

DC sinematik evreni ile herhangi bir bağlantısının olup olmayacağı henüz bilinmeyen dizinin, kendi evreninin kurup kurmayacağı da merak konusu. Lantern ailesi geniş ve sevilen karakterlere sahip, dizide muhtemelen Hal Jordan ve John Stewart gibi önemli karakterler üzerinde durulacak gibi.

“En karanlık geceden en aydınlık güne, hiçbir kötülük gözümden kaçmayacak, şeytani güce tapanların gücümden korkmasına izin ver, Yeşil Fenerin ışığından.”

Yeşil Fener

WarnerMedia’a bağlı HBO Max, Green Lantern’in bilim-kurgu türünde bir süper kahraman dizisi olacağı yönünde açıklamalarda bulundu. Dizide Green Lantern karakteri, evreni türlü tehditlere karşı savunmak için çabalayan bir süper kahraman olarak karşımıza çıkacak. Birçok canlı ırkının bulunduğu, uzay ve evren temalı bu yeni dizinin etkileyici görsellere sahip olması bekleniyor

Önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *