Spam Yapma Lütfen!
12 Nis 2021
Dizi

Friends Hakkında Bilinmeyen 10 Şey! 

Merhaba, sevgili Geekyüzbir takipçileri! Bugün sizlere Friends dizisi hakkında daha önce hiç duymadığınız bilgiler vereceğiz. Hem jenerik müziğiyle, hem de müthiş karakterleriyle aklımıza kazınan bir dizi oldu.

Yayınlandığı günden itibaren unutulmaz diziler arasına giren Friends, hala güncelliğini koruyor. Bildiğiniz üzere de geçtiğimiz günlerde dizi, Netflix’e geldi.

Dizi için daha farklı bir isim düşünülüyordu!

Dizinin ismi ilk başta Friends olmayacaktı. Dizinin adı için en çok Insomnia Cafe ve Friends Us başlıkları arasında kalınmıştır. En son da Friends üzerinde karar kılınmıştır.

Phoebe ve Chandler!

Dizinin en sevilen karakterlerinden Phoebe ve Chandler başlangıçta yan karakterler olarak yazılmışlardı. Friends aslında dört kişilik bir arkadaş grubunu anlatacaktı.

Monica ve Chandler daha farklıydı!

Dizinin yapımcıları başlangıçta Monica ve Joey’i bir araya getireceklerdi. Monica ve Chandler bir kereliğine bir araya gelecek ve ayrılacaklardı. Ancak seyirciler Monica ve Chandler ilişkisini öyle sevdiler ki, kimse bu karardan dönmeye cesaret edemedi.

Bruce Willis aslında Friends’te konuk oyuncu olmayacaktı!

Bruce Willis’in rol aldığı bölümde Bruce Willis’in rol almasının sebebi, bir bahiste kaybettiği parayı telafi etmekti. Yani Bruce Willis, Friends dizinde konuk oyuncu olmayabilirdi.

Monica Ross!

Monica Ross’un küçük kardeşi olmasına rağmen aslında Coureney Cox, David Shwimmer’dan iki yaş büyüktür.

Kapı numaralarının değişmesi!

Monica’nın dairesinin numarası 5’ten 20’ye değiştirilmiştir. Çünkü New York’ta 5 numara o kadar yüksek bir apartman dairesini gösteremezdi.

Beyaz Köpek Heykeli!

Dizideki Beyaz Köpek heykeli ilk çekim günü bittikten sonra Jennifer Aniston’a hediye edilmiştir.

Justin Timberlake dizide yer almak istiyordu!

Dizinin ortak yaratıcılarından David Crane’in söylediğine göre Justin Timberlake dizide konuk oyuncu olarak yer almayı gerçekten çok istiyordu. Ancak David’in dediğine göre dizide onun rol alabileceği bir bölüm yoktu.

Herkes eşit!

Hollywood’da kadın ve erkeklerin maaşlarında eşitsizlik ile ilgili bir mücadele başlamadan önce bile Friends dizisindeki bütün oyuncular eşit maaş alıyorlardı.

Önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *