Spam Yapma Lütfen!
02 Mar 2021
Dizi

Fate: The Winx Saga: Hayatta Kim Olduğumuzu, Seçimlerimiz Belirler ! 

8.0
Score

Pros

  • Görsellik ve karakterler ön plana çıkıyor.

Cons

  • Müzikler, replikler ve yan karakterler geri planda bırakılmış.
Oyunculuklar
7
Senaryo
8
Sinematografi
9
Yönetmenlik
8

Fate: The Winx Saga nasıl olmuş? Hangi yaştan olursak olalım hepimiz içinde büyüler, sihirler, periler ve bu tarz içerikler barındıran yapımları büyük bir keyifle ve sonsuz bir hayranlıkla izliyoruz. Netflix’in son popüler yapımı, Winx Saga dizisi de bu tarz yapımlara ilgi duyanlara adeta ilaç niteliğinde!

Dizinin Konusu:

Alfea, temel sihir eğitimleri veren , sihirleri kontrol etme dersleri öğretilen bir yatılı okuldur. Bu sihir dolu okula her yıl, bu alanda yetenekli peri adayları kayıt olmaktadır. Okulun yeni döneminde Alfea birbirinden farklı birçok peri adayına ev sahipliği yapar.

Bu genç peri adayları, burada içlerinde akan, coşan sihirleri kontrol altına almayı öğrenir. Bir yandan da okuldaki amansız hırslarla, zorlu arkadaşlıklarla ve okul dışındaki tuhaf yaratıklarla da baş etmek zorunda kalırlar.

Onların Cesaretleri, Sihir Dünyasının Kaderini Değiştirecek!

Dizi, Alfea’nın, en genç ve en popüler peri adayları üzerine odaklanmakta, hadi gelin bu birbirinden cesur peri adaylarına hep birlikte göz atalım!

Bloom; dizimizin ana kahramanlarından ve baş peri adaylarından birisidir. Gerçek dünyada peri olmayan ebeveynler tarafından büyütülmüştür. Ateş perisidir, içindeki güç ateşten gelmektedir. Bloom, Alfea’da zorlu eğitimlerden geçerken bir de kendi geçmişi hakkında bir yolculuğa da çıkar. İçinde taşıdığın sihrin ve ruhundaki cesaretin sınırlarını keşfeden Bloom hem Alfea’da hem periler dünyasında kaderi değiştiren isimlerden biri olacaktır.

Dizide ünlü sihir krallığı Soralia’nın prensesi ve de ışık perisi olarak karşımıza çıkan Stella, geçmişten gelen travmalarını, korkularını, kaygılarını sürekli yok sayacak. Ötelemeye çalışan bir peridir. Ünlü bir krallığın prenses adayı olduğu için annesinin sürekli “En iyi olmak zorundasın” baskılarına maruz kalan Stella, Alfea’da edindiği arkadaşlıklar ile artık “olmak zorunda olduğu” kişi değil hep “olmak istediği kişi olabilmeyi” başaracaktır.

Dizinin belki de en enerjik ve en farklı karakterlerinden olan Aysha ise su perisidir ve Bloom’un da oda arkadaşıdır. Temsil ettiği element gibi her daim şeffaf olmayı, akıcı olmayı ve dürüst olmayı ilke edinen Aysha, Alfea’da sevdikleri uğruna bazı ilkelerden, asla yapmam denilen şeylerden vazgeçebilmeyi bizlere gösteren taraf olacaktır.

İçinde yaşadığı dünyada kendisi gibi çiçekli ve yemyeşil olan Terra dizide bitki ve toprak perisi olarak karşımıza çıkıyor. Terra, insanların dış görünüşleri ile yargılandığına, aşağılandığına inanan bu yüzden de kendi görünüşünü, duruşunu, kişiliğini kusurlu olarak görür. Arkadaşlarının ona duyduğu sevgi ve sihrini kusursuzca kontrol etme yeteneği ile içinde saklandığı o kabuktan çıkmayı başaracaktır.

İnsanlarla empati kurabilme, onların duygularını hissedebilme perisi yani bir empat olan Terra ise, nadir görülen bu sihir yeteneğiyle, periler içinde özel bir yer edinmeyi başaracaktır.

Parçalar her zaman bütünü temsil eder!

Dizide bu genç peri adayları, farklı elementleri temsil ediyor. Alfea’nın dışındaki bölgede, yanık adı verilen tuhaf yaratıklar tehlike saçar. Bu genç periler bir araya gelerek tehlikeler ile başa çıkmaya çalışıyorlar. Hepsi, tek başlarına bir sihirsel yeteneğe ortaya çıkarabiliyor ama bütün yani bir arada oldukları zaman her korkuyu aşacak her tehlike ile başa çıkacak güce sahipler!

Sihrin, tehlikelerin, arkadaşlık ilişkilerinin ve aşkın bir arada olduğu Winx Saga dizisinde oyunculuk performansı ile Bloom rolündeki Abigail Cowen ve Aysha rolündeki Precious Mustapha göze çarpmakta. Dizinin yönetmen koltuğunda ise fantastik yapılardan tanıdığımız Vrian Young oturmakta. Usta yönetmen, dizideki her sahnede hikayeyi en iyi şekilde ekran önüne yansıtmayı başarmış.

Dizi, hayatta kim olduğumuzu yaptığımız seçimlerin belirlediğini anlatan, Hayatta en korktuğumuz anların aslında en cesur olduğumuz anlar olduğunu da bize gösterir. Gerekirse tüm dünyanın kaderini değiştirecek gücün, Sihrin kendi içimizde aktığı mesajını veren ve bu hikaye üzerine kurulan Fate: The Winx Saga dizisi eminim size de izlerken birçok şeyi sorgulatacak.

Herkese şimdiden iyi seyirler dilerim. Ayrıca önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *