Spam Yapma Lütfen!
13 Nis 2021
Dizi

Falcon and the Winter Soldier İncelemesi: Olmak Üzereymiş.. 

6.0
Score

Oyunculuk
6.5
Senaryo
6.0
Yönetmenlik
6.4
Sinematografi
7.0

Disney+, Marvel evreninin dizilerini yapmaya başladı. Oldukça beğenilen Wandavision’dan sonra Falcon and The Winter Soldier çıktı. Bugün sizlerle Falcon and The Winter Soldier’ın incelmesini yapacağız.

Falcon an the Winter Soldier Hakkında

Dizinin proje tasarımcısı Malcolm Spellman’a ait. Bunun yanında Malcolm Spellman, dizinin senaryosunu da kaleme almış. Yönetmen koltuğunda Kari Skogland’in oturduğu dizi aksiyon, süper kahraman türünde.

Falcon and the Winter Soldier dizisinin başrolleri Anthony Mackie (Sam Wilson/Falcon), Sebastian Stan (Bucky Barnes/Winter Soldier), Daniel Brühl (Baron Helmut Zemo), Emily VanCamp (Sharon Carter) ve Wyatt Russell (John Walker/ Birleşik Devletler Ajanı). Dizi 19 Mart 2021’de Disney+ üzerinden yayınlanmaya başladı. Henüz ilk bölümü yayınlanmış dizi, toplam 6 bölümden oluşuyor. Bununla birlikte dizinin ortalama bölüm süresi de 48-60 dakikadan oluşuyor.

Bunun yanında dizinin IMDb’ye çok yüksek bir puanla girdiğini söylemek istiyoruz. Fakat 8,5 puan alan yapımın, zamanla puanında düşüş olacağını düşünüyoruz. Son olarak dizinin mini-dizi olarak yapıldığını yani tek sezondan oluşacağını söylemek istiyoruz.

Dizinin Konusu

Dizi Marvel sinematik evrenindeki süper kahramanlardan Falcon ve Winter Soldier’ın hikayesini konu alıyor. Eski hayatında kötü işler yapan Winter Soldier (Sebastian Stan), arkadaşının kaybından sonra sıkıcı bir hayat sürer.

Fakat eski hayatına geri dönmek istemediği için artık insanlara yardım etmek ister. Çünkü; eski hayatında insanlara yaşattığı şeyler onu derinden etkilemektedir. Bunun yanında Falcon yine süper kahramanlık görevleri yapmaktadır. Falcon’ın ailesinin maddi durumu iyi değildir ve buna çözüm bulmaya çalışmaktadır. İlerleyen zamanda Falcon ve Winter Soldier ikilisi beraber çalışmaya başlayacaktır.

İnceleme

Bize kalırsa dizi, bir Marvel yapımına göre kötüydü. Çünkü Marvel yapımlarında olduğu gibi aksiyonla dolup taşan bir dizi değil. Karakterlerin özel hayatına odaklandıkları için dizi, diğer Marvel yapımlarına göre daha durağan ve yavaş bir tempoya sahip. İlk sahnelerde aksiyon dolu bir konu olsa da dizinin geri kalanı çok durağan ilerliyor.

Açıkçası bizim beklentimizin altında olan bir diziydi. Bu durumun, yalnızca aksiyon olmamasıyla ilgili olduğunu düşünmüyoruz. Dizide heyecan uyandıran etkenler vardı ama bunlar pek etkisini gösteremedi. Dizi ortalamaydı bizce.

Yönetmen bazı yerlerde güzel iş çıkarırken bazı yerlerde kötü bir iş sergilemiş. İlk sahnedeki savaş sahnesini çok beğendik ama dizinin kalanı klasik kamera açılarıyla ilerledi. İlk bölümünün kötüye yakın olduğunu düşündüğümüz dizinin ilerleyen bölümlerde güzelleşeceğini düşünüyoruz.

Ayrıca önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *