Spam Yapma Lütfen!
13 Nis 2021
Dizi

En Yüksek Puana Sahip 5 Netflix Orijinal Dizisi! 

İşte En İyi Netflix Orijinal Dizileri! 2013 senesinde piyasaya sürülen House of Cards dizisinden beri Netflix, yayın sektöründe izleyicilerin dizilerden ve filmlerden ne bekleyebileceklerini tanımlayarak internet üzerinden projeler üretmeye devam ediyor.

Platformun orijinal içeriğe bu kadar fazla yatırım yapması, platformun özgünlüğünü arttırmış ve bir bakıma diğer platformları kendilerine ait orijinal içerik üretmeye itmiştir.

Netflix’in introsundaki müzik, House of Cards dizisinden alınmıştır.

Netflix her yıl yüzlerce orijinal yapım yayınlar. Bunların çoğu genellikle diğer projelere kıyasla kötü dursa da bazı izleyiciler ve eleştirmenlerin gözüne çarpar. Aslında Netflix projeleri son senelerde oldukça popülerleşti. Ödül progamlarına her yıl bir önceki seneden daha fazla aday seçme şansına sahip olmaya başladı.

Netflix daha fazla orijinal içerik yayınlamaya devam ederken, eleştirmenler yayın hizmetlerini daha da ciddiye almaya başladı. Özellikle Netflix, Oscar ve Emmy gibi ödüller için ciddi bir yayın hizmeti haline geldi. Ek olarak genişleyen kitlesine uyum sağladıkça üretilen içerikler de değişmeye başladı. Bu yazımızda ise Netflix platformunda en yüksek puana sahip 5 filmi derledik.

5) Dash & Lily

Tür: Romantik, Komedi
Yapım Yılı: 2020
IMDb: 7.5
Rotten Tomatoes Tomatometer: %100
Rotten Tomatoes Seyirci Kitlesi: %68

Rachel Cohn ve David Levithan’ın “Dash & Lily’s Book of Dares” isimli kitabından uyarlanan yeni Netflix dizisi Bize Çıkan Yollar’da Dash ve Lily’nin hikayesi anlatılır.

Dash ve Lily, Strand adlı kitabevindeki bir günlükte birbirine not bırakan inanılmaz zıt iki karakterdir. Dash alaycıdır, hiçbir şeyi dikkate almaz ve Noel’den nefret eder. Lily ise tam tersine mutlu ve iyimserdir. Birbirine bıraktıkları notlar ile yavaş yavaş birbirlerini sevmeye başlarlar.

4) Mystery Science Theater 3000: The Return

Tür: Komedi, Drama
Yapım Yılı: 2017
IMDb: 8.5
Rotten Tomatoes Tomatometer: %100
Rotten Tomatoes Seyirci Kitlesi: %91

1998’de yayınlanan aynı isimdeki dizinin bir başka uyarlaması olan bu dizide şunlar anlatılıyor:

Gizmonic Enstitüsü çalışanı olan Jonah Heston, enstitünün eski çalışanı Dr. Clayton Forrester’ın kızı Kinga Forrester tarafından ayın karanlık bölümünde tuzağa düşürülür. Kinga, Jonah’ı tuzağa düşürdükten sonra onu Sevgi Uydusuna gönderir ve burada ona kötü filmler izlemeye zorlar.

Kinga, Jonah filmleri izlerken onun zihnini izleyecektir. Jonah’ın robot arkadaşları Cambot, Gypsy, Tom Servo ve Crow, onun filmi sonuna kadar izlemesinde ellerinden geleni yaparlar. Bununla birlikte grup, filmleri bitirmeye çalışırken kendilerini bir eğlencenin içinde bulurlar.

3) Feel Good

Tür: Komedi, Drama
Yapım Yılı: 2020
IMDb: 7.5
Rotten Tomatoes Tomatometer: %100
Rotten Tomatoes Seyirci Kitlesi: %92

Feel Good, bağımlılıklarından kurtulup hayatına yeni bir yön vermeye çalışan bir komedyenin yaşamına odaklanıyor. Hayatının kontrolünü geri almaya karar veren stand-up komedyeni olan Mae Martin, bu uğurda çabalayarak bağımlılıklarından kurtulmaya çalışır.

2) The Baby-Sitters Club

Tür: Komedi, Drama
Yapım Yılı: 2020
IMDb: 7.4
Rotten Tomatoes Tomatometer: %100
Rotten Tomatoes Seyirci Kitlesi: %79

The Baby-Sisters Club, bakıcılık işi kuran bir grup arkadaşın hikayesini konu ediyor. Sıkı dostlar olan Kristy Thomas, Mary Anne Spier, Claudia Kishi, Stacey McGill ve Dawn Schafer, kendi bebek bakım hizmeti şirketini kurar. Girişimci kadınlar, bu yeni işlerinde beklenmedik sorunlarla karşı karşıya kalır.

1) Master of None

Tür: Komedi, Drama
Yapım Yılı: 2015
IMDb: 7.7
Rotten Tomatoes Tomatometer: %100
Rotten Tomatoes Seyirci Kitlesi: %90

Master of None, oyunculuğa hızlı bir giriş yapan Dev Shah karakterinin hayata bakış açısını, fikirlerini ve günlük hayatta yaşadığı zorlukları anlatır. Ayrıca dizi temel olarak her bölümde farklı bir konuyu ele almaktadır.

Bununla birlikte bu liste Rotten Tomatoes sıralamasına göre hazırlanmıştır. Ayrıca bir önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *