Spam Yapma Lütfen!
25 Kas 2020
Dizi

Bodyguard: Harika Adam Çavuş David Budd! 

İlk sezonu 2018 yılında yayınlanan Bodyguard dizisi, meraklısı çok olan polisiye-gerilim tarzda hazırlanmış özel bir yapım. Sezonun her bölümünün bir saat olması, diziyi sinema filmi kıvamına getirirken, bölümlerde gerilimi ve kaosu arttıran konuların işlenmesi izleyiciyi ekran başına kilitlemekle kalmadı bir de herkese “Ne müthiş adammış şu Çavuş David Budd!” dedirtti.

Bodyguard dizisinin konusu nedir?

Cesur, güçlü, başarılı ve bir o kadar da karanlık Bodyguardımız: David Budd!

Dizinin ana kahramanı Çavuş David Budd, görev yıllarının çoğunu savaşta geçirmiş, hem ruhsal hem fiziksel anlamda fazlasıyla yaralanmış bir adamdır. Bu zorlu savaş yılları onu alkole itince eşinden ayrılmış, içine düştüğü karanlıkta tek başına kalmıştır. Her şeye rağmen başarılı bir kariyer geçmişi olan David Budd, Londra Metropolitan’da özel koruma memurluğu işine devam eder. Çocukları ile birlikte olduğu bir tren yolculuğunda bir terör örgütünün saldırı eyleminin engellenmesine yardımcı olur.

Burada gösterdiği cesaret ve üstün başarı ona terfi sağlar ve dönemin hırslı, iddialı, kendinden emin içişleri bakanı Julia Montague’yi koruma görevini üstlenir. David bu görevle polis teşkilatında herkesin olmak istediği bir mevkiye adım adım tırmanırken aslında Julia ile düşüncelerinin, savunduğu şeylerin, yürüdüğü yolun ne kadar farklı olduğunu da anlamış olur.

Bir yanda sıkı sıkıya bağlı olduğu ve elinde kalan tek umudu olan işi diğer yanda ise inançları, yargıları, değerleri…

David bunca duygunun altında ezilip dururken bir de işin içine hiç hesapta olmayan Julia’ya duymaya başladığı yakınlık girer. İşte bu karşı konulamaz yakınlık David’in hayatını büyük oranda değiştirecektir. Julia’yı korurken yaşadığı olaylar, asla şahit olmak istemediği sırlar ve yoğun siyaset ortamı David’in içindeki depremleri daha da arttıracak ve bu zorlu süreç , David’in ne kadar güçlü bir karakteri olduğunu önce kendisine sonra da onu tanıyan herkese gösterecektir.

Harika karakter David Budd!

Oyunculuk ışıltısını doğduğu topraklardan alan aktör, bir İskoçya güneşi: Richard Madden!

Dizinin bu cesur, başarılı ve bir o kadar da acı dolu adamı David Budd karakterine Game of Thrones’te Kuzeyin Kralı Robb Stark olarak tanıdığımız Richard Madden hayat veriyor. İskoçyalı aktör kendisine has mimikleri, cezbedici kızıllığı ve İskoç havası ile dizide adeta ışıldıyor.

Başarılı aktris Keeley Hawes ise David’in tüm dengelerini alt üt eden içişleri bakanı Julia Montague’yi canlandıran isim. Dizinin en heyecanlı sahnelerini Richard Madden ile elinde tutan aktris, bu sinema filmi tadındaki dizide başarılı kariyer geçmişine bir yenisini daha ekliyor.

Başarılı aktris, asil kadın: Keeley Hawes!

Dizinin ilk sezonunun üzerinden epey zaman geçince yönetmen Jed Mercurio bekleyenlere müjdeyi duyurdu. Bodyguard yepyeni sezonlarıyla yine bizlerle olacak! Polisiyenin, suçun, gerilimin ve bunların arasında yeşerip büyümeyi başaran aşkın da içinde olacağı yeni sezon eminim ki izleyenlerden yine tam not alacak.

Dizinin ikinci sezon çekimleri çoktan bitti. Bu nedenle yeni sezonun yayın tarihi çok yakından da yakın! Cesur, davasında emin yolunda ise gözü kara Bodyguardımız David Budd yine en zorlu görevlerle ekranlara dönmeye hazırlanıyor. Bu dizi benim yeni sezonunu dört gözle beklediklerim arasında çoktan yerini aldı. Size de eğer izlemediyseniz hemen Netflix’in en popüler dizileri arasında olan Bodyguard’ı izlemenizi öneririm. David’in geçmişi, yaraları, arada kalmışlıkları, henüz bitmeyen hikayesi kesinlikle ilginizi çekecek.

Önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *