Spam Yapma Lütfen!
28 Eki 2020
Dizi

Aksiyon, Suç, Dram ve Gizem Sevenler İçin: Blindspot 

7.2
Score

Pros

  • Dizi, oldukça sürükleyici bir yapıya sahip.

Cons

  • Dizinin kötü yanı ise hem sezondaki bölüm sayısı fazla hem de bölüm süreleri uzun.
Oyunculuk
7.5
Senaryo
8.1
Yönetmenlik
7.6
Sinematografi
7.5

İlk bölümü 21 Eylül 2015’te NBC’de yayınlanmaya başlayan Blindspot dizisi IMDB’den 7,4 puan aldı. Toplam 5 sezon ve 100 bölümden oluşan dizinin ortalama bölüm süresi 42 dakika.

Dizinin yaratıcısı: The Flash, Arrow, Supergirl, Titans, Green Lantern, You ve yakın zamanda çıkacak olan Ryan Reynolds filmi Free Guy gibi önemli dizi ve filmlerde önemli roller almış Greg Berlanti. Dizinin başrollerinde “300: Rise of an Empire”dan tanıdığımız Sullivan Stapleton, “Thor ve Thor: The Dark World”den tanıdığımız Jaimie Alexander, Rob Brown, Audrey Esparza, Ashley Johnson, Ukweli Roach, Marianne Jean-Baptiste, Archie Panjabi, Luke Mitchell, Michelle Hurd ve Türk asıllı Kanadalı Ennis Esmer yer alıyor.

Dizinin yönetmen koltuğunda Martin Gero oturuyor. Dizinin yapımcılığını ise Warner Bros. üstleniyor.

Blindspot konusu

New York Times Meydanında ceset torbasının içinde -ceset torbası dediğime bakmayın kadın hayatta-  bir kadın bulunur. Kadının tüm vücudu dövmeyle kaplıdır ve hafızasını kaybetmiştir. Ama asıl çarpıcı yanı her bir dövmenin farklı suçlarla ilgili ipucu içermesidir. Kadın hafızasını kaybetmiş olmasına rağmen, eğitimli bir asker olduğunu anlarlar. Dövmelerin sırrını çözdükçe kadının hafızası yavaş yavaş geri gelir ve hiç ummadıkları şeyler yaşarlar.

Dizinin oyunculukları abartılacak kadar mükemmel olmasa bile bana kalırsa iyiye yakın. Ayrıca senaryosu ve çekimleri bana kalırsa gayet iyi ve çarpıcı. Yönetmen kamera açılarını gayet iyi kullanmış. Bazı bölümlerinde çok farklı duygular yaşıyorsunuz kafanız karışıyor ama bu durum dizinin karışık olduğu anlamına gelmiyor.

Dizide senaryo olarak çok düşünülmüş bir çalışma mevcut. Yavaş yavaş kafanızdaki soruların cevabını alıyorsunuz. Sezon finalleri çok güzel bitiyor sezon başlarında da yeni ve çarpıcı şeylerle karşılaşıyoruz. Bazı yerlerinde kahramanların aralarında geçen diyaloglar hafif komiklik de katıyor.

Kısacası içerisinde aksiyon, dram, gizem ve suç unsurları barındıran Blindspot dizisini izlemenizi öneririz.

Önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *