Spam Yapma Lütfen!
28 Eki 2020
Çizgi Roman

Black Widow Filminde Yer Alacak Taskmaster Kimdir? 

Marvel, çıkacak olan filmlerini ertelediğini duyurmuştu. Biz de bu yazımızda, çıkış tarihi 7 Mayıs 2021 tarihine ertelenen Black Widow filminin kötüsü olacak Taskmaster karakterini tanıtacağız!

Gerçek adı Tony Masters olan Taskmaster, ilk olarak 1980 yılının Temmuz’unda  The Avengers #195 – Assault On a Mind Cage sayısında okurlara sunulmuştur. Tony Masters, çok kısa bir gözlemle karşıdakinin hareketlerini tıpatıp kopyalayabilmesini sağlayan bir fotografik yetenekle dünyaya gelmiştir.

Çocukluğunda televizyonda ve çevresindekilerden gördüğü hareketleri çok başarılı şekilde tekrarlayarak öğreniyordu. Büyüdüğü zaman Tony, bu yeteneğini hayatında daha çok kullanmak istedi ve ajan olmaya karar veren Tony, S.H.I.E.L.D organizasyonunun bir parçası oldu. Ancak bir görev sırasında göğsünden yaralanan ve ölmek üzere olan bir bilim insanı buldu.

Bu bilim insanı ölmeden hemen önce Tony’ye, fotografik yeteneklerini geliştirecek bir Süper Asker Serumu verdi. Bu serum deneysel bir Nazi versiyonuydu. Tony, bu serumu kendisine enjekte ettikten sonra, başkalarını izleyerek kazandığı yetenekler, bilgiler ve anıları, kendi yetenekleri, bilgileri ve anılarının üstüne yazmasını sağlayan bir güç kazandı ancak bu güç karşılığında tüm geçmişini unuttu.

Tony’nin karısı ve aynı zamanda ortağı olan Mercesdes Masters, artık Taskmaster olan kocası Tony’yi kontrol edecek ve onun yeteneklerini Shield yararına kullanacak şekilde görevlendirilmişti. Kocasını The Org kimliğiyle görevlere gönderen Mercesdes, Tony’nin hafızası sayesinde düşmanlarının tüm sırlarını alıyor ve Shield’a iletiyordu. Böylece Tony, kimsenin kim olduğunu bilmediği bir gizli ajana dönüştü.

Her şeyden sonra Tony, Taskmaster’ın Akademisi adıyla bir üs açtı ve parasını ödeyebilecek suçluları eğitmeye başladı. İlk öğrencisi Don of the Dead’di. Tony’nin, yani Taskmaster’ın maskesi, Don of the Dead’in olduğu ve Meksika’da bir simge olan Santa Muerte’ye saygı amaçlı kafatasına benzer bir maske takmaya başladı. Tony’nin açtığı bu akademi, Spider-Woman ve Crossbones dahil pek çok ünlü kişiyi eğitti.

Taskmaster karakterinin güçleri nelerdir?

Geliştirilmiş Fizyoloji: Tony, televizyonda bile izlediklerini kopyalayabilme becerisiyle doğmuştu ve kendisine Süper Asker Serumu’nu enjekte ettikten sonra bu becerisi maksimum seviyeye yükseldi.

İnsanüstü Çeviklik ve Hız: Tony, normal bir insanın en az iki katı hızında koşma yeteneğine sahiptir. Bu becerisini, filmleri hızlandırıp izleyip ve oradaki hareketleri hızlandırdığı derecede öğrendiğini görünce keşfetti. Ayrıca aynı şeyi dövüş klipleri üzerinde de uyguladı ve dünyadaki bütün dövüş sanatlarını olduğundan iki kat hızlı şekilde öğrendi. Yani bütün dövüş sanatlarında dünyadaki en iyisi diyebiliriz. Ayrıca fotografik hafızası ve insanüstü refleksleri sayesinde Spider-Man ve Daredevil’la yarışabilecek şekilde çeviklik kazanmıştır.

İnsanüstü Refleksler: Tony’nin hızının bir insandan en az iki kat daha fazla olduğunu söylemiştik.  Bu sayede refleksleri de inanılmaz derecede gelişmiştir. Öyle ki sırtına atılan bir bıçağı bakmadan yakaladı, elindeki bir zincir yardımıyla üzerine gelen bir mermiye vurdu ve mermiyi yolundan saptırdı ve hatta kendisine son sürat gelen bir mermiyi elleriyle yakalamayı başardı.

Hareket Tahmini: Tony, rakibinin hareketlerini kolaylıkla tahmin edip karşı bir saldırıda bulunabilir. Ne kadar tahmin edilmesi imkansız gibi görünen bir dövüş stiliniz olsa da Tony için imkansız diye bir şey yoktur.

Silahlardaki Ustalığı ve Taktiksel Zekası: Tony’nin, son derece gelişmiş bir strateji ve taktik zekası vardır. Hatta bu özelliği Captian America’dan daha üstündür. Ayrıca Taskmaster’ın dövüş tarzlarını ve karşısındakinin hareketlerini kopyalayabilmesi sayesinde Captain America, Punisher gibi silahları ustalıkla kullanan kişilerin ve Hawkeye, Bullseye gibi ileri seviyede bir nişancıdır. Ayrıca Tony, neredeyse kusursuz bir suikastçıdır. Hatta Captain America, Tony’nin yaşayan en tehlikeli insanlardan birisi olduğunu söylemiştir.

Meditasyon ve Rol Yapma: Taskmaster, aldığı eğitimler sonucu nefesini ve nabzını yavaşlatıp hızlandırmasına hatta durdurmasına ve uzun süre havasız kalmasına rağmen hayatta kalmasına yarayan mükemmel meditasyon teknikleri öğrendi. Kendisini ölü gibi gösterebilir.

Taskmaster’ın baş kötüsü olacağı Black Widow filmi, 7 Mayıs 2021’de vizyona girecek.

Önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *