Spam Yapma Lütfen!
13 Haz 2021
Çizgi Roman

Superman’i Pataklayan 5 Karakter! 

Merhaba sevgili Geek 101 ailesi ! Bugünkü yazımda sizlere DC Evreninin en güçlü ve en ikonik süper kahramanı olan Superman’i pataklayan 5 kişiden bahsedeceğim. Superman ne kadar güçlü olsa da onu zorlayan hatta yenen isimler vardır.

Ve bu isimler sadece onun için değil bazı süper kahramanlar için de tehlikeli olmaktadır. Gelin Çelik Adamımızı alt etmiş 5 karakteri tanıyalım !

5) General Zod:

Superman’in ana gezegeni Krypton’dan gelen General Zod, Krypton hatta gezegenler çapında tanınan oldukça tehlikeli bir suçlu olarak görülmektedir. Başlarda karşımıza Krpton Gezegeninin ve Superman’in biyolojik babası Jor-El’in ileri gelen askerlerinden biri olarak çıkmaktadır. Hatta önemli bir savaşta Jor-El’in hayatını kurtarmış ve onun takdirini elde etmiştir.

Fakat zamanla içinde gezegenleri fethetme, güçlü olma arzusu artmıştır ve bu amaç uğruna Jor-El’i zorlayacak birçok istekte bulunmuştur. İstekleri ve amaçlarının gitgide korkunç bir hal alması onu iyice yozlaştırmış ve Jor-El ile karşı karşıya getirmiştir. Aralarında geçen amansız mücadeleden sonra General Zod, evrendeki en tehlikeli suçluların hapsedildiği yer olan Phantom Zone’a gönderilmiştir.

Krypton’un yıkılışı sonrası hayatta kalan ve Phantom Zone’dan kaçan General Zod, hem dünyaları fethetmek hem de Jor-El’in oğlu Kal-El’i , yani Superman’i, öldürüp Jor-El’den intikam almak amacıyla Superman’in karşısına birçokkez çıkmıştır. Uzman bir askeri general olduğundan güçlerini dövüş yetenekleri ve silahlarla da birleştirince Superman’imizi oldukça zorlayan vahşi ve ölümcül biri olarak karşımıza çıkmıştır.

4) Batman:

DC evreninin en gizemli kahramanlarından ve en iyi dedektiflerinden biri olan Batman’in bu listede yer almasını başta tuhaf bulabilirsiniz. Kendisi Superman’e düşman değil tam tersine oldukça yakın bir dostudur. Fakat dünya dışından gelen bir süper kahramanın böylesine süper güçlerle ve daha keşfedilmemiş diğer güçleriyle beraber kontrolden çıkabileceğini hiç düşündünüz mü ? İşte durum tam olarak da bu.

Batman her ne kadar yakın dostu Clark’a güvense de Superman’in bir gün kontrolden çıkabileceğini ya da kötücül bir telepat tarafından kontrol altına alınması ihtimalini düşünmektedir. İşte bu yüzden ona karşı oldukça güçlü ve sert önlemler almıştır. Yarasamız bu önlemleri yeri geldiğinde de kullanmaktan asla çekinmemiştir. Özellikle Injustice evreni ile çizgi romanı ve DC evreninin en güzel çizgi romanlarından biri olan Dark Knight Return çizgi romanında bunu apaçık bir şekilde görebiliriz. Dark Knight Returns çizgi romanındaki Superman ile Batman’in epik dövüş sahnesi kesinlikle Batman’in ne kadar tehlikeli biri olabileceğini gösterebilmektedir.

3) Doomsday:

Binlerce yıl önce bir deneyin kurbanı olan Doomsday Bertron denilen bir uzaylı tarafından yaratılmıştır. Bu yaratık ters giden deneyler sonucu Bertron’un elinden kurtulmuş ve Krypton gezegeninde katliam yaratmıştı. Krypton gezegeni bu vahşeti görmüştü ve onu her ne kadar durdurmaya çalışsalar da asla durmuyor hatta ölmüyordu. Öldürülse bile geri canlanıyor ve nasıl öldüyse, o öldürülme biçimine karşı büyük bir bağışıklık kazanıyordu.

Aradan yıllar geçmiş ve yüzlerce gezegeni ve halkı adeta bir ölüm makinesiymişçesine katletmiştir. Vahşetten, şiddetten ve ölümden başka bir amacı olmayan Doomsday, en nihayetinde bir uzaylı ırkı tarafından durdurulmuştur. Fakat oradan kaçmayı başaran ve dünyaya düğşen Doomsday, burada da insanlara büyük bir korku salmış hatta binlercesinin ölümüne sebep olmuştur.

Oluşturduğu bu yıkımlardan dolayı Justice League ve tabii ki Superman ile karşı karşıya gelen Doomsday, Superman’in Kryptonlu olduğunu anlayınca onu tamamıyla öldürmeyi hedeflemiştir. Superman ve Doomsday dünyayı sarsacak derecede büyük bir kavgaya tutuşmuşlardır ve hem Doomsday hem Superman çok büyük yaralar almıştır.

Superman böylesi bir yaratıkla karşılaşmamıştı ve bu onu oldukça zorlamış hatta ölümcül yaralar almasına sebep olmuştur. Doomsday durdurulsa da Superman ne yazık ki Doomsday tarafından vahşice öldürülmüştür. Bu epik hikaye ve dövüş sahnesi Death of Superman çizgi romanında geçmektedir.

2) Brainiac:

Olağanüstü derecede zeki ve ileri seviye teknolojiye sahip olan Brainiac bir uzaylıdır. Kendisi gezegenleri fethetmeyi ve onlara hakim olmayı hedeflemektedir. Bu amaç uğruna yüzlerce gezegeni fethetmiştir, katletmiştir ve koleksiyonuna eklemiştir.

Oldukça güçlü bir teknolojiye ve telepati güçlerine sahip olan Brainiac, Krypton gezegenini de kendi amacı uğruna yok etmiştir. Büyük bir yıkıma ve katliama neden olan Brainiac, Kal-El’in evinin ve ailesinin yok olmasına fakat Superman’in de doğmasına sebep olmuştur.

Zaman geçtikçe Superman’İn varlığının farkına varan Brainiac bu duruma oldukça sinirlenmiş ve onu önce öldürüp sonra dünyayı fethetmeyi amaçlamıştır. Superman’i psikolojik ve fiziksel olarak yaralayan nadir karakterlerden biridir ve onun Krypton koleksiyonuna eklenmesi için her şeyi yapmaya hazır biridir. Sadece Superman için değil, aynı zamanda amacı ve güçleri yüzünden tüm evren için büyük bir tehlike oluşturmaktadır.

1) Lex Luthor:

Lex Luthor dünyanın en zeki adamlarından birisidir ve oldukça başarılı bir iş adamı hatta liderdir. Başarılı bir bilim insanı olmasının yanı sıra LexCorps denilen büyük bir şirketin baş kurucusudur. Zekası, sinsi düşünceleriyle de birleşince toplumu güçlü bir şekilde manipüle etmektedir. Bu kadar zeki, sinsi, hırslı, başarılı hatta toplumda önde gelen biri olması onu aslında oldukça tehlikeli biri yapmaktadır. İnsanlığı geliştirmek ve güçlendirmek adına birçok bilimsel ve yaratıcı yola başvurmakta hatta bu yolları teknolojiye de uyarlamıştır.

Bu yüzden de diğer şirketleri de kimi zaman teknolojik imkanları ve zekası sayesinde elemektedir. Superman’in dünyaya gelmesi ve kahraman olmasıyla birlikte Lex, bu değerli gücünün ve statüsünün değerinin azalacağını düşünmektedir.

Bunlar dışında Superman’i insanlığın gelişimine engel olan bir uzaylı olarak görmekte ve her şeyden ziyada onu bir rakip olrak görmektedir. Onu hem psikolojik hem fiziksel olarak belki de en çok zorlayan isim Lex Luthor olmuştur. Lex Luthor, Superman’i her fırsatta zayıf düşürmeyi ve onu alt etmeyi hatta öldürmeyi bile amaçlamaktadır. Bu amaç uğruna zırh ve silah yapmaktan tutun kendisinin lider olduğu dünyanın en tehlikeli kötülerinden oluşan bir grup bile kurmuştur. Bu yüzden Lex Luthor hem insanlık adına hem de ve özellikle Superman adına büyük bir tehlikedir.

Önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca YouTube kanalımıza yüklediğimiz son videoya buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *