Spam Yapma Lütfen!
28 Eki 2020
Çizgi Roman

Shang-Chi Kimdir? – Kung Fu’nun Efendisi! 

Avengers: Endgame ile bir kısmı son bulan Marvel Evreni geçtiğimiz yıllarda yeni bir boyuta imza atmıştı. Birçok yeni ve farklı filmin duyurusu yapıldı. Bunlardan en ilginci de Shang-Chi filmiydi. Bizler de merak edilen bu karakter hakkında bilmemiz gerekenleri sıraladık!

Shang-Chi, ilk kez 1973 yılında, Special Marvel Edition #15 çizgi romanında gözükmüştür.

“The Master of Kung Fu” olarak da bilinen “Shang-Chi”, ölümsüz bir büyücü olan babası “Fu Manchu” tarafından, bir suikastçi olması için yetiştirilmiştir. Ancak Shang-Chi sıradan bir suikastçi değildir, simya ve insanüstü güçlere de sahip bir suikastçidir. Sonrasında Shang-Chi, babasının kötülüğünün farkına varır ve ilk görevinden sonra sahte ölümünü yapar. Daha sonra, babasının suç imparatorluğuna çeşitli şekillerle saldırmaya başlar ve babasının düşmanı “Deniz Nayland Smith” ile ittifak kurar. Babası ise karşı saldırı olarak onu öldürmek için bir dizi suikastçi göndermiştir.

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, 7 Mayıs 2021’de geliyor!

Yolculukları, onu dünyanın dört bir yanından başka dövüş sanatçısı ve süper kahramanlarla tanışmasına yol açtı: rakibi “Cat” ile tanıştı ve “Corporation”ı devirmek için Iron Fist, Jack of Hearts ve White Tiger ile birlikte çalıştı. Yıllarca “aldatma ve ölüm oyunları”nda oynadıktan sonra, Shang-Chi casusluk dünyasından emekli oldu ce Si-Fan ninjalarına karşı Ml-5’teki eski arkadaşına yardım etmek için yeniden ortaya çıktı.

Daredevil, Punisher’ı yakalamak ve onu adalete teslim etmek için bir ekip istediğinde, Shang-Chi bu grubun bir parçası oldu ve kendi yoluna gitmeden önce Daredevil ile Black Widow’un yanında Punisher’a ve diğer bir kaç tehdide karşı yardım etti.

Shang-Chi’nin başrolü Çin kökenli oyuncu Simu Liu olacak. Marvel’ın ilk Asyalı süper kahraman filminin başrolü San Diego Comic Con’da açıklanmıştı. Short Term 12, I Am Not A Hipster, The Glass Castle gibi yapımların yönetmen koltuğuna oturan Destin Daniel Cretton’ın yönetmenliğini üstleneceği süper kahraman filminin başrolü Simu Liu’yu “The Expanse” ve “Taken” dizilerinden hatırlayabiliriz.

Tam ismi “Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings” olacak olan film 7 Mayıs 2021 tarihinde seyircilerin karşısına çıkacak.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *