Spam Yapma Lütfen!
13 Haz 2021
Çizgi Roman

Scarlet Witch’i Pataklayan 5 Karakter! 

Merhaba sevgili Geek101 Ailesi. Bugünkü yazımda sizlere Scarlet Witch’i çizgi romanlarda yenmeyi beceren 5 karakterden bahsedeceğim. Bildiğiniz üzere Wanda Maximoff Marvel Evrenindeki en güçlü karakterlerden birisi ve kendisini sahip olduğu kaos büyüsü onu oldukça tehlikeli bir karakter yapmaktadır.

Bu yüzden bırakın onu yenmeyi karşısında bile durmak büyük bir cesaret ve güç gerektirmektedir. Gelin Scarlet Witch’in karşısında durmayı başarmış bu 5 cesur ve güçlü karakteri tanıyalım !

5) Jean Grey:

Jean Grey, X-Men ekibinin en güçlü karakterlerinden birisidir. Kendisi oldukça güçlü bir telepattır ve aynı zamanda telekinezi güçlerine sahiptir. Mutant güçleri onu sadece ekip içerisinde değil MarveL Evreni adına da oldukça güçlü biri yapmaktadır. Kendisi bu güçlerinin yanı sıra kozmik bir güç olan Phoenix Force’a sahip olmuştur.

Ölüleri diriltecek raddede güce sahip olan Phoenix Force gücü kimi zaman kutsal bir güç olarak sayılsa da kimi zaman oldukça korkulan bir güç olarak da sayılmıştır. Phoenix evrendeki en güçlü varlıklardan biri olmasının yanı sıra bazı kişilerin bedenine de kendini aktarmaktadır. Jean Grey de bu bedenlerden birisidir. Telekinezi ve telepati güçlerinin yanı sıra bu kozmik güce sahip olması onu durdurulamaz biri haline getirmiştir.

Jean, phoenix gücüne her zaman sahip olmasa da kalıntılarını her zaman taşımıştır. Bu yüzden kendisi her zaman gücüne güç katan bir karakter olmuştur. All-New X- men ve Avengers serisinde Wanda’nın mutantlara ne yaptığını öğrenen Jean, öfkelenmiştir ve Wanda’ya telepatik bir keilde saldırmıştır. Wanda, Jean’in bu gücü karşısında ne yapacağını bilememiştir çünkü Jean’in güçleri Wanda’yı bile şaşırtmıştır.

4) Mephisto:

Scarlet witch’ e psikolojik anlamda büyük çöküntü yaşatmıştır. Kendisi güçlerini her zaman sinsice ve şeytani bir şekilde kullanmaktadır. Scarlet Witch de gücünün kurbanlarından birisi olmuştur. Mephisto, Scarlet Witch’in çocuklarının ruhlarını almıştır ve onları yok etmiştir. (Sonradan ruhlarının yok olmadığı başka bedenlere reankarne olduğu öğrenilmiştir.) Mephisto genel olarak kahramanlara acı çektirmekten ve onların elinden değer verdiği şeyleri almayı seven bir karakterdir.

Fakat Scarlet Witch’e yaşattığı bu acı ileride hem Wanda’ya, hem kendisine, hem de Marvel Evrenine pahalıya patlamıştır. Mephisto’yu daha iyi tanımak ve Scarlet Witch ile olan ilişkisini daha da yakından öğrenmek isterseniz önceden yazdığım yazıya buradan ulaşabilirsiniz: https://geekyuzbir.com/cizgi-roman/marvel/mephisto-kimdir-marvel-evreninin-sinsi-seytani/

3) Thanos:

Wallpapers ID:820544

Listemizin üçüncü sırasında Deli Titan’ımız Thanos var. Thanos, evrende dengeyi sağlama uğruna sonsuzluk taşlarını ve sonsuzluk eldivenini kullanan bir karakterdir. Sonsuzluk taşları evrendeki en güçlü parçalardır. Kişiye sayısız güç veren bu taşlar birleştiğinde çok büyük bir güç birleşimini oluşturur ve bu taşlara sahip olan kişi için Evren bir nevi o kişinin elindedir diyebiliriz.

Thanos da bu gücü elde etmiştir ve amacını gerçekleştirmiştir. Çizgi romanlarda hayatta kalan kahramanlarımız Thanos’a karşı savaşırken ellerinden gelenin fazlasını bile yapmıştır. Scarlet Witch’de bu savaşan kahramanlarımızdan birisidir fakat o dönemlerde gücü sonsuzluk taşlarını durdurmaya yetmemiştir.

Filmlerde ise Wanda gerek eldivenli gerek eldivensiz Thanos’u belki de en çok zorlayan karakter olmuştur.

2) Dr. Doom:

Dr. Doom Marvel Evreninin en tehlikeli kötü adamlarından birisidir. Kendisi oldukça zeki ve manipülatör birisidir. Teknoloji ve Büyü gibi iki zıt güce sahiptir. Üstelik hem teknolojiye hem de büyülü güçlerine oldukça hakimdir. Hatta bu iki gücü de ustalıkla kullanabilmektedir. D.Doom her ne kadar güçlü olsa da güç arayışından da asla vazgeçmemiştir. House of M olayları sonrasında, Scarlet Witch’i manipüle etmeyi başarmış ve onu etkisi altına almıştır.

Scarlet Witch ile romantik bir ilişki yaşayan Dr.Doom, onu önce duygusal olarak sonrasında tamamıyla ele geçirmiştir. Scarlet Witch’in çökmüş psikolojisinden de faydalanmak isteyen Dr. Doom onun gücünü de kendi adına kullanmak istemiştir. Fakat Wiccan ve Speed sayesinde bu manipülasyondan ve etkiden kurtulan Wanda, artık Dr.Doom’un himayesi altında değildi. Fakat Dr.Doom’dan aldığı bu duygusal darbe onu büyük ölçüde etkilemeye devam etmiştir.

1) Doctor Strange:

Doctor strange, Marvel evreninde mistik sanatlar konusunda uzmanlığı en iyi olan kişidir. Bu yüzden kendisi büyücülük de oldukça gelişmiştir. Aldığı eğitim ve kendini geliştirmesine yanı sıra Sorcerer Supreme(Yüce Büyücü) olması da onu oldukça güçlü bir karakter yapmaktadır. Strange, zamanında Scarlet Witch’e büyü konusunda yardımcı olmuştur hatta onun akıl hocalığını bile yapmıştır. Wanda, kontrolü kaybettiğinde onu durdurabilen tek isim belki de Doctor Strange olmuştur. Kaos büyüsünün karşısında profesyonelce durmuştur.

Scarlet Witch’in sahip olduğu kaos büyüsü oldukça güçlü ve tehlikelidir bu yüzden onu durdurabilmek hiç de kolay değildir. Avengers Disassembled serisinde onca kaos içerisinde Wanda’yı durdurabilen ve onu etkisizi hale getirebilen tek kişi Doctor Strange olmuştur. Doctor Strange’in antik büyüler hakkındaki bilgi birikimi ve büyülü güçlere sahip olması en tehlikeli güçlerden biri olan kaos büyüsünü etkisiz hale getirmiştir.

Doctor Strange’in ikinci devam filminde Scarlet Witch’i de göreceğiz ve kendisi belki de Wanda’ya güçlerini keşfetme konusunda yardımcı olacaktır. Tıpkı çizgi romanlardaki gibi onun kontrolü kaybetmesine engel olabilir hatta kontrolü kaybettiğinde onu durdurabilecek tek kişi olabilir.

Önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Instagram hesabımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *