Spam Yapma Lütfen!
14 Haz 2021
Çizgi Roman

Nick Fury Kimdir? | Marvel’ın En Kilit Karakteri? 

Gerçek adı Nicholas Joseph olan Nick Fury, Avengers ekibini kuran kişi ve S.H.I.E.L.D. ekibinin yöneticisidir. S.H.I.E.L.D. tüm dünyadaki büyük tehditlere karşı dünyayı koruyan bir birliktir. Süper güçleri olan insanların veya insan olmayanların bir araya gelip dünyaya tehdit olan şeylerle savaşmayı amaçladığı bu planı tamamen Nick Fury planlamıştır.

Stan Lee ve Jack Kirby tarafından yaratılmış olan Nick Fury, çizgi romanlarda ilk kez 1963 yılında, filmlerde ise 2008 yılında Iron Man filminde jenerikte görülmüştür.

Nick Fury’nin geçmişinde oldukça tehlikeli görevler ve üstün başarılar bulunur. Sadece sayılı insanın, hatta belki hiç kimsenin sağ çıkamayacağı görevlerden başarılı ve sağ bir şekilde çıkmıştır. Aynı zamanda askeri rütbesi Albay’dır. Çok üstün bir silah kullanma yeteneği vardır ve çoğu dövüş sanatını üstün düzeyde bilmektedir.

Nick Fury’nin de birkaç zaafı olsa da bir gözünün kör olması kesinlikle bunlardan birisi değildir. Geçmişinden hiçbir şey  kaybetmemiştir. Avengers ekibini kurduğu gibi zaman zaman ortaya çıkıp onlara öğütler verir, yol gösterir ve yeni görevlerini ileten birisidir.  Olaylara baktığımız zaman Avengers ekibinin asıl lideri ne Demir Adam ne de Kaptan Amerika’dır. Asıl lider Nick Fury’dir.

Nick Fury çok sert bir görüntüye sahip olsa da özünde o da yumuşak birisidir. Hatta gözünün nasıl kör olduğunu Kaptan Marvel filminde görmüştük. Bilmeyenler için, spoiler uyarısı, uzaylı kedi ile oynarken kedinin pati atmasıyla kör olmuştu. Ancak hikaye çizgi romanlarda böyle değil. Asıl hikayede Nick Fury, savaş alanında Almanlara karşı savaşırken bir Alman şarapnelinin gözüne isabet etmesiyle kör olmuştur.

Önümüzdeki zamanlarda çıkacak olan Marvel filmleri ve dizilerinde de Nick Fury’nin büyük rolü olacak gibi duruyor. Ayrıca önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *