Spam Yapma Lütfen!
28 Eki 2020
Marvel

Sony Marvel ‘’Silk’’ Dizisi Çıkarıyor! 

Variety’nin yaptığı habere istinaden, kendi dizisine sahip olan yeni Marvel karakteri Silk olacak.

Spider-Man evreninin telif hakkını elinde tutan Sony, Spider-Man evreninde geçen Silk isimli süper kahramanı konu alacak olan bir dizi üzerine çalışıyor.  

Senaryoyu Lauren Moon’un yazması bekleniyor. Aynı Silk gibi koreli-amerikan olan yazar, geçmişte bir Freeform dizisi olan ‘’Good Trouble’’ ve Netflix dizisi olan Atypical isimli yapımlarda yazar olarak görev aldı.

Filmin yapımcılığını ise Lord Miller Production ismi altında toplanan Phil Lord ve Chris Miller üstlenecek. Bu iki isim dışında ise eski Sony Pictures Entertainment yöneticisi Amy Pascal da yapımcı olarak dizide yer alacak.

2018 yılında Silk solo filminin çalışmalarını başlandığı açıklanmıştı. Bu açıklamanın yanı sıra aynı sene Sony tarafından gelen açıklamaya istinaden sadece kadın karakterleri içeren bir spinoff ‘’Spider-Man Into the Spider-Verse’’ -muhtemelen Silk, Spider-Gwen ve Spider-Women içeren- filmi geleceğini öğrenmiştik. Gelecek yeni dizinin bu iki yapımın üretimini yavaşlatıp yavaşlatmayacağı ise merak konusu.

Silk isimli karakter ilk kez 2014 yılında ‘’The Amazing Spider-Man #1’’ isimli çizgi romanda tanıtıldı Gerçek adı Cindy Moon ve Koreli bir Amerikan olan Silk, Peter Parker ile aynı sınıfta. Şaşırtıcıdır ki, Cindy Moon da bir radyoaktif örümcek sayesinde güçlerine kavuşmuş bu sayede yüksek hız, parmak uçlarından ağ fırlatma ve silk-sense olarak bilinen örümcek hislerini kazanmış bir kahraman.

Spider-Man Into the Spider-Verse gibi bir Oscar kazanmış bir şaheserden sonra heyecanlanmamak elde değil. Yine de, beklemekte fayda var.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *