Spam Yapma Lütfen!
14 Haz 2021
Çizgi Roman

Quicksilver Kimdir? En Hızlı Avenger! 

Merhaba sevgili Geek101 ailesi! Bugünkü yazımda Marvel’ın önemli karakterlerinden biri olan Pietro Maximoff nam-ı diğer Quicksilver karakterinden bahsedeceğim. Kendisi oldukça güçlü bir mutanttır ve kardeşi Wanda Maximoff ile beraber Marvel Evreninde büyük bir role sahip olmuşlardır.

İlk Görünüş:

Wallpapers ID:608447

Pietro ve Wanda Maximoff Wundagore Dağı’nda iki süper güçlü mutantlar olarak dünyaya gelmişlerdir. Wanda, gerçekliği değiştirecek derecede güçlü olan kaos büyüsüne sahip olurken, Pietro’nun süper sonik hızda koşma güçleri vardır. Kendisi başlarda bu güce hakim olmakta zorluk çekse de zamanla bu güce alışmış ve hayat ona oldukça yavaş gelmeye başlamıştır.

Kendisi hızlı koşmanın yanı sıra, hızlı iyileşme ve süper hızın verdiği insanüstü güce sahiptir. Pietro, güçlerinden dolayı hayatı ve insanları oldukça sıkıcı ve yavaş bulmaktadır. Bu yüzden küçüklüğünden beri her zaman sabırsız, inatçı ve başına buyruk bir kişiliğe sahip olmuştur.

Pietro ve Wanda yaşadıkları yerde güçlerinden dolayı her zaman dışlanmıştır. Wundagore Dağı Halkı onlardan korkmakta, onları kabul etmemekte ve onları lanetli insanlar olarak görmektedir. Bu tavırlara karşı daha fazla dayanamayan Pietro ve Wanda buradan kaçmak isterler. Kendileri bu süreçte babaları Magneto ile karşılaşırlar. Magneto, oldukça güçlü bir mutanttır ve X-Men’in ana kötülerinden birisidir.

Mutantları sonuna kadar savunan fakat insanlara karşı nefretini ve terörünü asla esirgemeyen Magneto’nun çok iyi bir baba figürü olduğu söylenemez. Kendisi The Brotherhood of Evil Mutants adlı mutantlardan oluşan ve aynı amaç uğruna savaşan ekibi kurmuştur. Pietro ve Wanda’da evlerini terk ettikten sonra bu gruba dahil olmuştur ve belli bir süre X-Men’e karşı savaşmışlardır.

Avengers’a Katılması:

Hem Pietro hemde Wanda güçlerini Magneto’nun istekleri doğrultusunda harcadıklarını fark edince bu kötücül takımı terk ederler. Kendilerini artık evlerindeymiş gibi hissetmek isteyen Wanda ve Pietro, Captain America ile karşılaşırlar.

Hem güçlerini daha iyi amaçlar uğruna kullanma hem de kabul edilmişliğin verdiği o hisler beraber her ikisi de Avengers ekibine dahil olmuşlardır. Quicksilver olarak kahramanlık kariyerine başlayan Pietro, güçlerine her geçen gün iyice hakim olmuştur. Pietro’nun bazen ekip üyelerine hatta genel olarak herkes karşı saygısız ve küstah tavırları olsa da her zaman Avengers’ın önemli ve kilit üyelerinden birisi olmuştur.

quicksilver and crystal ile ilgili görsel sonucu
Quicksilver ve Crystal

Pietro tabii ki gönül işlerinde de oldukça hızlıydı. Avengers’ın üyelerinden biri olan ve Inhumans ırkından gelen Crystal ile sevgili olmuştur. Aralarındaki ilişki evliliğe kadar gitmiştir ve bu evliliklerinden de Luna adında tatlı mı tatlı bir kız çocuğu elde etmiştirler.

Quicksilver bu noktada kahramanlık kariyerine ara vermiştir ve House of M olayına kadar daha sakin bir hayat yaşamaya başlamıştır.

Quicksilver ve House of M Olayları:

quicksilver comics house of m ile ilgili görsel sonucu
House of M Quicksilver’ı

House of M kesinlikle bir başka yazımda ele almak istediğim önemli bir çizgi roman. BU çizgi roman Marvel evreni adına oldukça önemli bir dönüm noktasıdır. Kısacası Wanda’nın güçlerinin kontrolden çıkması ve kafayı yemesi sonucu Marvel Evrenini kökten değiştiren ve tüm karakterleri, özellikle mutantları, derinden etkileyen bir hikayedir. Pietro’nun da bu çizgi romandaki yeri oldukça büyük. Hatta kendisinin kilit bir role sahip olduğunu söyleyebilirim.

Pietro hem Wanda’nın hem de insanlığın tehlike altında olduğunun farkındadır. Bu yüzden özellikle Wanda’yı koruma amacıyla onun tüm gerçekliği değiştirmesini istemiştir. Çünkü Wanda Avengers ve X-Men tarafından büyük bir tehlike olarak görülmektedir ve Pietro da onların Wanda’yı öldüreceklerini düşünerek Wanda’dan bunu istemiştir. Ve böylelikle hikayemizin içinden çıkılmaz hale gelmesi kaçınılmaz olmuştur.

Beyaz Perdede Quicksilver:

quicksilver actors ile ilgili görsel sonucu
Aaron Taylor Johnson- Evan Peters

Quicksilver sinemada iki aktör tarafından canlandırılmıştır: Aaron Taylor Johnson ve Evan Peters. Aaaron Taylor Johnson, Marvel Sinematik Evreninde Avengers Age of Ultron filminde yer almışken; Evan Peters Fox Evreninde, X-Men Serisinin Days of Future Past, Apocalypse ve Dark Phoenix filmlerinde yer almıştır. Hayranlar genel olarak Evan Peters’ın Quicksilver’ını daha çok sevmiştir.

Sevgili Geek 101 Ailesi yazının bundan sonraki kısmı WandaVison hakkında SPOILER içermektedir. Eğer hala izlemediyseniz ve SPOILER yemek istemiyorsanız lütfen devam etmeyin.

Evan Peters’ın Quicksilver’ı aynı zamanda WandaVision’ın çıkan son bölümünde beklenmedik bir şekilde görülmüştür. Dizinin Marvel adına oldukça büyük bir öneme sahip olduğu söylenmişti fakat X-Men evrenindeki Quicksilver’ın dizide ortaya çıkması kesinlikle büyük bir sürpriz oldu.

Evan Peters’ın Quicksilver’ının dizide görünmesinin hayranlar adına hem beklenmedik hem de sevindirici olduğunu söyleyebilirim. Dizinin ilerleyen bölümlerinde neler olur bilinmez fakat şuan Pietro’nun diziye dahil olduğunu ve belki de mutantları X- Men ile beraber Marvel evreninde görebileceğimizi söyleyebiliim. Özellikle Fox’un X-Men serisindeki Quicksilver’ı görmemiz mutantların gelişinin en büyük habercisi olduğunu düşünüyorum.

wandavision pietro ile ilgili görsel sonucu
O şok edici sahne

Pietro, Wanda sayesinde mi yoksa başka kişiler veya güçler sayesinde mi bu şekilde diziye giriş yaptı fikrimiz yok fakat işlerin gerçek anlamda karıştığını söyleyebilirim. Evan Peters’ı Pietro olarak belki de ilerleyen projelerde görebiliriz. Tabii ki bunu geri kalan bölümlerin gidişatı belirleyecek. Çünkü dizi tam anlamıyla sürprizlerle dolu!

Ayrıca önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *