Spam Yapma Lütfen!
12 Nis 2021
Çizgi Roman

Marvel Evreninin En Güçlü 10 Büyücüsü! 

Merhaba sevgili Geek 101 Ailesi! Bugünkü yazımda sizlere Marvel Evrenindeki büyücülerden bahsedeceğim. Bu büyücülerin oldukça güçlü sihirlere, büyülere hatta lanetlere sahip olduğunu hatırlatmakta fayda var. Bu kişiler, genelde evrende açıklanamayan olaylarla ilgilendiği gibi kimi zaman bu açıklanamayan olayların kaynağı da olmaktadırlar. İşte Marvel Evreninin En Güçlü 10 Büyücüsü!

10) Wiccan (William ‘Billy’ Kaplan):

Kendisi çizgi romanlarda ilk olarak ikiz kardeşi Tommy(Speed) ile Scarlet Witch’in çocuğu olarak görünmüştür. Hem Scarlet Witch’in gerçeklik büyüsü sonucu dünyaya gelmiş hem de Mephisto’nun ruhundan bir parça barındırmıştır. Kendisinin ve Tommy’nin ruhu Mephisto tarafından emilmiştir. Ruhlarının yok olduğu düşünülmüştür fakat işin aslı ruhları iki farklı ailenin farklı çocukları olarak yeni bedenlerini bulmuştur. William, bir ailenin en büyük çocuğu olarak tekrar ortaya çıkmıştır. Ve kendisi bu yaşanan olayların ardından oldukça güçlü büyü gücüne sahip olmuştur. Zamanla bunun farkına da varmıştır.

Billy, oldukça zor bir çocukluk ve gençlik geçirmiştir. Okuduğu lisede her gün zorbalığa maruz kalan Billy, günün birinde Scarlet Witch ile karşılaşmıştır. Billy, Scarlet Witch’e karşı büyük bir hayranlık duyuyordu hatta onun favori Avengers üyesi Scarlet Witch idi. Bu karşılaşmaları ikilinin arasındaki bağı her ne kadar ileride oldukça belli edecek olsa da Wanda ona güçlerini tutmamasını ve kendiyle barışık olmasına dair birçok güzel öğüt vermiştir. Bu konuşmanın ardından Billy, güçlerini zorbalar karşısında kullanmıştır. Her ne kadar bu biraz ters tepse kendinin ve gücünün potansiyelinin artık farkındaydı.

Billy daha sonralarda güçlerini kontrol etmeyi iyice öğrendi ve Wiccan adıyla Young Avengers ekibinin önemli ve ana üyelerinden biri haline gelmiştir. Kendisi, Wanda gibi gerçekliği değiştirme güçlerine sahiptir. Bunun dışında ışınlanma, telekinezi, telepati, elementleri kontrol etme, uçma ve iyileştirme gibi büyülü güçlere sahiptir.

9) Agatha Harkness:

Marvel Evreninin En Güçlü 10 Büyücüsü listemizin bu kısımında Agatha Harkness yer almakta. Agatha, oldukça güçlü ve çok eski çağlardan gelen bir cadıdır. 17. Yüzyılda, İngiltere’de baş gösteren cadılar topluluğunun en önemli ve yetenekli üyelerinden birisiydi. Bu dönemlerde cadıların varlığı bilinmekteydi ve bu yüzden onları avlayıp öldürmek oldukça yaygındı. Bu yüzden o ve diğer cadılar o zamanlarda diken üstünde yaşamaktaydı. Agatha, her zaman için güç ve otorite arayan bir cadı olmuştur. Bu yüzden insanlardan kaçmak yerine onlara karşı koymayı her zaman savunmuştur.

Cadılık güçleri diğer cadılardan biraz daha güçlüydü ve zamanla kendini geliştirerek bu Cadılar Topluluğunun balına geçmiştir. En güçlü cadı olmuştur. Ve güçleri sayesinde günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Kendisi Fantastik Dörtlü’den Sue Storm ve Reed Richards’ın çocuğu Franlin Richards’a bakıcılık bile yapmıştır. Hatta Franklin’in evrendeki en güçlü varlıklardan biri olduğunu herkesten önce bilmiştir. Agatha daha sonra kaos büyüsüne sahip olan Wanda Maximoff ile karşılaşmıştır. Kendisi bu gücün ne kadar büyük ve tehlikeli olduğunun da farkındadır. Ve Wanda’nın bu güçten dolayı kontrolü kaybetmemesi için onu eğitmeye başlamıştır. Uzun bir süre ona akıl hocalığı yapmıştır. Güçleri konusunda da ona oldukça yardımcı olmuştur.

Agatha oldukça güçlü büyülü güçlere sahiptir. Kendisi kelimenin tam anlamıyla bir cadıdır ve sihir konusunda oldukça uzman birisidir.

8) Magik (Illyana Rasputin):

Marvel Evreninin En Güçlü 10 Büyücüsü listemizin bu kısımında Magik yer almakta. Oldukça güçlü bir büyücü olan Illyana bir mutanttır. Kendisi X-men ekibindeki Colossus’un kız kardeşidir. X-Men ekibinde bulunmasının yanı sıra daha çok New Mutants adlı grupta bulunmuş hatta zaman zaman liderlik de etmiştir. Rusya’da doğup büyüyen Illyana, Professor X’in ilgisini oldukça çekmiş ve onu X-Men’e almak istemiştir. Kendisi küçükken büyü işlerine karışmaya başlamıştır. 6 yaşındayken Limbo adlı büyülü bir boyuta gitmiştir ve orada vakit geçirmesiyle beraber bazı büyülü güçler elde etmiştir. Fakat bunun da bir bedeli olmuştu. Artık ruhunun bir kısmı bu büyülü boyut Limbo’ya ait olmuştu ve kolunu da kaybetmişti. Bir yandan da Limbo, Illyana’nın ikinci evi haline gelmişti. Aslında Limbo Illyana için çok önemli bir dönüm noktasıdır. Çünkü Yaşanan bu olaylardan sonra Illyana’nın mutant güçleri de ortaya çıkmaya başlamıştı.

Kendisi boyutlar arası ışınlanma gücüne sahip olmuştu. Bunlar dışında oldukça güçlü büyülü güçlere sahip olmuştur. Hatta bu büyülü güçlerin kaynağı da Limbo’dan getirdiği Ruh Kılıcı olmuştur. Ruh Kılıcı Limbo’dan gelen çok güçlü bir silahtır. Bu kılıcı herkes kullanamaz ve kullanan kişi büyülü güçlere hâkim olabilmektedir.

Illyana bu güçlerle de büyülü gücünü ikiye katlamaktadır. Hatta Avengers vs X-Men serisinde Magik bu güçleri sayesinde Doctor Strange’i yenmeyi becermiş ve Avengers’a karşı onun illüzyonunu kullanmıştır. Ek olarak kendisinin ruhunun bir parçası Limbo boyutunda olduğu için istediği zaman Limbo’daki yaratıkları ve varlıkları çağırabilmekte aynı zamanda onları kontrol edebilmektedir.

7) Brother Voodoo (Jericho Drumm):

Marvel Evreninin En Güçlü 10 Büyücüsü listemizin bu kısımında Brother Voodoo yer almakta. Jericho Drumm, oldukça antik bir kabilenin üyelerinden birisidir. Bu kabile büyülü bir kabiledir ve genelde bir kişi Tanrıların bahşettiği Hanugan adlı büyüye sahip olmaktadır. Bu büyülü güce sahip olan kişi kabile lideri olmaktadır. Jericho, normal bir hayat sürmek amacıyla Amerika’ya gitmiştir, burada 12 yıl boyunca bir eğitim almıştır ve kabilesine geri döndüğünde de kardeşi Dan, yeni Hanugan Büyücüsü olarak kabile lideri olmuştur. Fakat bu güç onu yavaş yavaş öldürmekteydi. Daha doğrusu yaptığı bir büyü yüzünden ölümle lanetlenmişti. Ve yavaş yavaş ölüyordu.

Daniel, elimdeki gücü, Hanugan gücünü, kardeşi Jericho’ya miras olarak bırakmıştır ve bu fiziksel dünyaya veda etmiştir. Kardeşi yeni Hanugan büyücüsü olmuştur ve artık üzerinde büyük bir sorumluluk vardı. Kardeşinin mirasını devam ettirmek istiyordu. Kendisinin potansiyeli olmasının yanı sıra bu büyülü güçlerle de oldukça güçlü bir büyücü olmuştur. Bu büyülerine zamanla Voodoo demeye başlamıştır. Voodoo güçleri ona birçok kutsal güç bahşetmektedir. Element manipülasyonu, ruh ve beden kontrolü, ışınlanma, telekinezi, sihir manipülasyonu, tanrılara erişme gibi birçok önemli güce sahiptir.

6) Ancient One (Yao):

Marvel Evreninin En Güçlü 10 Büyücüsü listemizin bu kısımında Ancient One yer almakta. 1400’lü yıllarda doğan Yao başlarda Tibet’te sakin bir hayat süren bir çiftçiydi. Hayatı oldukça durağandı. Ta ki yaşlı köylü Kaluu ile karşılaşıncaya dek… Kaluu antik büyüler hakkıda çok derin bir bilgi birkimine sahipti ve büyü dünyasının keşfedilmesi gerektiğini Yao’ya belirtmişti. Hem bu amacı hem de bu bilgi birikimini Yao ile paylaşmak istemiştir. Ve bu iki kişi belki de en temel ve kadim büyüleri bulmak amacıyla bir yolculuğa çıktılar.

Yolculuk sırasında her ikisi de oldukça güçlü büyüler öğrenmiştir. Gelecek adına yapması zor ve oldukça güçlü olan büyüler… Ölümsüzlükten, astral forma bürünme, astral formdan, farklı boyutlara gitmek gibi birçok büyük güçlere sahip olmuşlardır. Zamanla bu ikilinin amaçları daha da farklılaşmaya başlamıştır. Yao, güçlerini köy halkını hatta dünyayı hastalıklardan koruma, onları iyileştirip yardım etme gibi amaçlar uğruna kullanmak isterken Kaluu bu güçleri insanları yönetmek ve yönlendirmek gibi amaçlar uğruna kullanmak istemiştir.

Bu ikili arasındaki anlaşmazlık ise Yao’nun Kaluu’yu Cyttorak adlı boyuta sürgün etmesiyle son bulmuştur. Bu olaydan sonra Yao, Ancient One olumştur ve kendini büyüler konusunda iyice geliştirmiştir hatta kendini onlara adamıştır. Ancient One burada iyi büyücüler adına bir eğitim yeri kurmuştur ve çağlar boyunca hepsini eğitmiştir. Doctor Strange’i güçlerini böylesine kullanmayı Anicent One’dan öğrenmiştir ve yıllar boyunca ondan eğitim almıştır. Güçlerinin böylesine kapsamlı ve bilgili bir şekilde kullanmasının en büyük sebeplerinden birisi Ancient One’dır.

5) Loki:

Marvel Evreninin En Güçlü 10 Büyücüsü listemizin bu kısımında Loki yer almakta. Loki, İskandinav Mitolojisinde olduğu gibi Marvel Evreni adına da oldukça önemli bir isim.  Kendisi yalanın, fesatlığın, kötülüğün düzenbaz bir tanrısıdır. Kendisi her ne kadar Asgardlı olarak bilinse de orijinalinde Jotuheimlı buz devlerinin çocuğudur. Odin onu evlatlık edinmiştir. Büyük bir ksıkançlıkla ve içinde kötülük arzusuyla büyüyen Loki, kendini büyülü sanatlar alanında oldukça iyi bir şekilde eğitmiştir.

Hatta okulda büyü derslerinde her zaman birinci olmuştur. Kendisi zaman geçtikçe büyüye daha iyi uyum sağlamıştır ve bu büyüleri kötü amaçlar uğruna kullanmaya başlamıştır.  Hatta Asgard’da yapması yasak olan birçok lanetli büyüyü öğrenmiş ve uygulamıştır. Bu yüzden birçok kez Asgard’dan sürgün edilmiştir. Kardeşi Thor’u kendine her zaman bir rakip olarak görmüştür ve onu her fırsatta zorlamıştır hatta her fırsatta onu öldürmeye bile kalkmıştır. Kendisi aynı zamanda Avengers’ın karşılaştığı ilk düşmandır.

Loki oldukça güçlüdür ve büyülü sanatlarda tam bir uzmandır. Özellikle kötücül büyüler ve lanetler onun uzmanlık alanıdır. Bunun yanı sıra kendisi bir tanrıdır ve insanüstü fizyolojiye sahiptir. Loki özellikle illüzyon ve kara büyü’de oldukça iyidir.

4) Doctor Doom:

Marvel Evreninin En Güçlü 10 Büyücüsü listemizin bu kısımında Doctor Doom yer almakta. Victor Von Doom, Marvel Evreninin en belalı isimlerinden birisidir. Kendisi gezegendeki en zeki insanlardan birisidir. Gençliğini projeler üzerinde çalışarak oldukça soğukkanlı bir şekilde geçirmiştir. Kendisi Reed Richards ve Ben Grimm’i üniversiteden tanımaktadır ve onlarla rekabet içerisine girmiştir. Onları potansiyel birer rakip olarak görmekte ve onları sevmemektedir. Bir gün ters giden bir deney yüzünden Victor, bir kaz geçirir ve bu kaza sonucu suratı ciddi şekilde yanmıştır. Bu kazanın suçunu Reed Richards’a atmıştır. Çünkü Reed onu deneyin başına bazı eksiklikler olabileceğine dair uyarmıştır ve bu noktada Reed’in ihmalkarlığı olduğunu düşünmektedir. Bu ola

ydan Reed’e çok büyük bir nefret beslemiştir ve yüzünü demir bir maskeyle kapatmaya başlamıştır. Victor bu noktadan sonra zekasını iyice hırsı için ve kendini kanıtlamak amacıyla kullanmaya başlamıştır. Kendisine rakip olabilecek herkesi karşısına almaya hazırdı ki almıştı da. Artık sadece kendisi için savaşmaya başlamıştı. Zamanla hayal bile edilemeyecek birçok teknolojik geliştirmeler ve aletler yaptı. Tony Stark’dan belki de teknolojiyi en iyi şekilde kullanan kişiydi. Tek fark bunu kendisi uğruna ve güç elde etmek amacıyla kullanmıştır.

Zamanla tüm liderlere bile karşı çıkmış onlara boyun eğmemiş; eğdirmiştir. Ve daha sonra da kendisi Latveria topraklarının kralı, efendisi olmuştur. Doom, Dünyadan izole bir şekilde yaşayan Latveria’da korkunç planlarını ve deneylerini gerçekleştirmektedir. Kendisi artık teknoloji de usta olmasının yanı sırta büyüde de ustalaşmaya başlamıştı. Teknoloji ve Büyü birbirinden zıt iki geliştirilebilir bir alandı. Ve Doom bu ikisine de sahipti. Büyüye ve sihre olan merakı onu zamanla bu alanda çok geliştirmiştir.

3) Dormammu:

Marvel Evreninin En Güçlü 10 Büyücüsü listemizin bu kısımında Dormammu yer almakta. Dormammu, çok ama çok eski çağlardan gelen bir varlıktır. Kendisi Faltine adlı gezegenden gelmekte ve bu gezegen çok güçlü büyülerin kaynağı olan bir gezegendir. Sadece büyülerin değil aynı zamanda büyücülerin de ana gezegeni olarak bilinmektedir. Dormammu doğduğundan itibaren içinde şeytani ve karanlık bir güç olduğunun farkındaydı. Bu gücü kullanmak hatta daha fazlasını elde etmek istemiştir. Bu amaç uğruna kız kardeşi Umar ile gezegeni keşfetmeye başlamıştır. Bu kapsamlı keşif sonrası Karanlık Boyut denilen oldukça güçlü bir boyut keşfettiler. Bu boyut gözlerden uzak, oldukça gizli bir boyut idi ve buranın bir karlı vardı.

Bu kral (Olnar) Dormammu’nun içindeki güçlerin farkındaydı ve ona Karanlık Boyut’un kapılarını açmıştı. Dormammu bu noktada kendisini Karanlık Boyuttayken hiç olmadığı kadar güçlü hissetmiştir. Sanki burası onun gerçek eviydi. Ve Dormammu içinde tükenmek bilmeyen büyük bir güç açlığıyla Karanlık Boyut’u keşfetmeye başladı. Dormammu burayı keşfetmekten fazlasını istiyordu: Buranın kralı olmak.

Karanlık Boyut’a hâkim olmak için her şeyi yapmaya hazırdı. Kendisi boyutta yöneticiliğe sahip herkesi öldürmüştür ve buranın kontrolünü ele geçirmiştir. Dormammu artık çok daha güçlü ve tehlikelidir. Kendisi burayla kalmamış Karanlık Boyut’un ve onun gücünü yaymak amacıyla evrende hakimiyet kurmayı amaçlamıştır. Bu yüzden sinsi bir şekilde Odin, Eternity, Agamotto ile kısacası evrendeki en güçlü kozmik varlıklarla iletişim kurmuştur. Bazı kozmik varlıklar onun gücünün ve amacının farkındadır bu yüzden ondan uzak durmakta hatta korkmaktadırlar.

Dormammu’nun belki de en büyük düşmanlarından biri Doctor Strange idi. Doctor Strange, oldukça güçlü bir silah olan Agamotto’nun Gözü’ne sahiptir. Dormammu geçmişte büyücü Agamotto ile sorunlar yaşamasının yanı sıra onun büyülü güçlerine ve eşyalarına da sahip olmak istiyordu. Böylelikle gücüne güç katarak Karanlık Boyutu tüm gezegene yayabilecekti. Fakat Doctor Strange’in bu büyülere sahip olması ve belki de en önemli eşyaya sahip olması bu durumu imkânsız kılmaktadır.

2) Scarlet Witch (Wanda Maximoff):

Marvel Evreninin En Güçlü 10 Büyücüsü listemizin bu kısımında Scarlett Witch yer almakta. Wanda Maximoff, Wundagore Dağında dünyaya gelen bir mutanttır. Kendisi kardeşi Pietro bile beraber toplumdan dışlanarak büyümüştür. Küçüklükten beri bazı güçlere sahip olan Wanda, Magneto’nun ilgisini çekmiştir. Magneto onun babasıdır ve Wanda’yı onun Kötü Mutantlar Kardeşliği denilen mutant grubuna almak istemiştir. Wanda’nın güçleri bir mutant olmasından da fazlaydı. Wanda, belki de evrendeki en güçlü büyülerden biri olan Kaos Büyüsü’ne sahip idi. Bu büyülü güç, onun gücüne güç katmakla beraber onu belli bir noktada tehlikeli biri yapmaktadır. Çünkü Kaos Büyüsü yozlaştırıcı ve yıkıcı bir güçtür.

Scarlet Witch her ne kadar Magneto’ya katılsa da, Magneto’nun onu ve kardeşi Pietro’yu kendi amaçları uğruna kullandığını anlamıştır ve bu kötücül ekipten ayrılıp Avengers’a katılmıştır. Avengers ona bir aile olmuştur. Kendisi burada suça karşı savaşmıştır ve belli bir süre sonra Vision ile tanışmıştır. Vision ile aralarında aşk ilişkisi yaşanmıştır ve ikili bir süre sonra evlenmiştir.

Wanda’nın bu evlilik sonucu iki çocuğu olmuştur. Fakat bu çocuklar Wanda’nın gerçeklik büyüsü sonucu ortaya çıkmış ve Mephisto’nun ruhlarından birer parça barındırmışlardır. Daha sonra, çocukların ruhları Mephisto tarafından emilmiştir. Wanda,Vision ve Avengers , çocukların ruhlarının yok olduğunu düşünmüşlerdir. Bu olaydan sonra Wanda mental bir çöküş yaşamıştır ve güçlerinin kontrolünü kaybetmeye başlamıştır. Bu sadece Avengers için değil tüm dünya hatta evren adına büyük bir tehlikeydi. Bu yüzden Wanda’nın toparlanması şarttı. Agatha Harkness, ona güçlerini kontrol altına alması konusunda yardımcı olmuştur. Uzun bir süre boyunca Agatha’nın yanında kalmış ve eğitim görmüştür. Bu süreçte Doctor Strange’de Wanda’ya yardımcı olmuştur. Agatha Wanda’nın çöküş yaşamaması için onun çocuklarla alakalı hafızasını silmiştir.

House of M Olayları:

Wallpapers ID:1065270

Bundan sonra biraz daha normale dönse de kendisi belli bir süre bazı şeylerin farkına varmaya başlamıştır. Kendisinin çocukları olduğunu hatırlamıştır ve bir kez daha hatta çok daha büyük bir şekilde kontrolünü kaybetmiştir. Wanda, Avengers’a kızgındı çünkü Avengers’ın çocukları için hiçbir şey yapmadığını düşünmüştür ve onları Wanda’ya unutturdukları için oldukça da kızgındı. Bu öfkesini kullanarak Avengers’ın dağılmasına sebebiyet verecek kadar kaos dolu ve her anlamda yıkıcı bir gün yaşatmıştır.

Scarlett Witch bu olaylar sırasında Hawkeye’ı, Ant Man’i ve Vision’ı öldürmüştür. Daha sonra da kafayı iyice yemiştir ve tüm gerçekliği değiştirmiştir. Bu gerçeklikte kahramanlar kendi benliklerini geçmişlerini unutmuştur. Hepsi zamanla bunun farkına varmıştır ve Wanda’ya karşı bir savaş açmıştır.

Wanda, bu savaşın sonucunda “Mutantlar Yok Olsun” diyerek dünyadaki mutantların %90 ını güçlerini yok etmiştir. Çoğunun güçleri onların hayatta kalmasını sağladığı için, çoğu mutant da bu olay sonrası ölmüştür. Anlayacağınız, Scarlet Witch’in gücü akla hayale gelemeyecek kadar güçlüdür.

1) Doctor Strange (Stephen Strange):

Wallpapers ID:599607

Marvel Evreninin En Güçlü 10 Büyücüsü listemizin en başında Doctor Strange yer almakta. Stephen Strange, büyülü güçlere sahip olmadan, Sorcere Supreme(Yüce Büyücü) olmadan önce kendisi çok yetenekli ve bir o kadar da bencil bir cerrahtı. Cerrahlık namı dünyanın her yerinde bilinmekteydi. Stephen, yetenekli olmasına çok bencil ve egoist biriydi. Bu yüzden çevresinde ona tahammül edebilecek birileri yoktu. Kendisi yeteneklerine çok güveniyordu. Ta ki onun hayatını sonsuza dek değiştirecek bir kaza yaşamadan önce. Kendisi bir trafik kazası sonucu oldukça ağır yaralanmıştır ve ellerini kullanamaz hale gelmiştir.

Elleriyle cerrahi mucizeler yaratan Stephen, artık bir neşteri bile tutamaz hale gelmişti. Hayatının artık bir anlamı kalmadığını düşünen Stephen, yine de cerrahlıktan vazgeçmek istemiyordu. Onu o yapan şeyin cerrahlık olduğunu düşünüyordu. Kendisi ayağa kalkar hale geldiğinde ellerini tekrar kullanabilmek için bazı alternatif seçenekler aradı.

İşte bu noktada Strange büyüyle tanışmaya başladı. Aslında doğdu andan itibaren büyüyle beraberdi. Onun kaderinde Yüce Büyücü olmak yazılıydı. Ancient One’da onun kaderini bilen ve zamanı gelince Strange’in ona geleceğini bilen tek kişiydi. Strange, ellerini iyileştirmek için neredeyse her şeyi yapmıştır.

Ancient One ile Tanışma:

Elindeki tüm paranın, mal varlığının neredeyse hepsini harcamıştı. Son çare olarak Tibet’de bir manastırın olduğunu ve orada bir büyücünün ellerini iyileştirebileceğini duydu. Zor imkanlara rağmen oraya gitti ve Anicent One ile tanıştı. Ancient One Stephen’ın geleceğini biliyordu ve onu dostane bir şekilde karşılamıştı. Strange ondan ellerini düzeltmesini istese de Kadim Büyücü, onun bu isteğini reddetmiş ve onun potansiyeli olduğunu söyleyerek öğrencisi olmasını istemiştir.

Strange bunu büyük bir öfkeyle reddetmiştir. Oradan ayrılmak üzereyken bir fırtınaya yakalanmıştır ve bu fırtına sırasında bir ihanete kendi gözleriyle görmüştür. Ancient One’ın öğrencisi Baron Mordo, Ancient One’ı bertaraf etmek amacıyla bir büyü yapmaktadır. Bu büyü yasaklı ve kara büyüdür. Durumun farkına varan Strange, bunu Anicent One’a haber vermek ister fakat Baron Mordo onu durdurur.

İşte o an tehlikeyi ve korkuyu iliklerine kadar hisseden Strange, Ancient One’dan kadim büyüler adına eğitim almak ister. Baron Mordo, Ancient One tarafından durdurulmuş ve Strange, Anicent One’dan eğitim almaya başlamıştır. Yıllar boyunca süren bu eğitimde Strange, tonlarca kadim büyü ve sihirler öğrenmiştir. Kendisinin gerçekten yetenekli olduğunu fark eden Strange, Sorcerer Supreme(Yüce Büyücü) unvanına sahip olmayı da hak etmiştir.

Sorcerer Supreme olması onu evrendeki en güçlü büyücü yapmaktadır. Bu güç onu birçok büyüde, sihirde ve diğer tüm mistik sanatlarda onu usta yapmaktadır. Evrendeki çoğu güce de erişim sağlamaktadır. Kendisi Evrenin Yüce Büyücüsü olmasının yanı sıra, ışınlanma, telepati, telekinezi, şekil değiştirme, zaman ve gerçeklik manipülasyonu, boyutlar arası yolculuk, ölümsüzlük, astral seyahat ve daha akla bile gelmeyecek birçok gizemli güce sahiptir.

Marvel Evreninin En Güçlü 10 Büyücüsü listemizin sonuna geldik. Bununla birlikte önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca güncel haberlerden haberdar olmak için Instagram hesabımızı buradan takip edebilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *