Spam Yapma Lütfen!
12 Nis 2021
Çizgi Roman

En Güçlü 10 Teen Titans Kötüsü! 

Merhaba sevgili Geek 101 ailesi! Bugünkü yazımda sizlere DC’nin en çok sevilen ve en güçlü takımlarından biri olan Teen Titans’ın en güçlü 10 kötüsünden bahsedeceğim. İşte en güçlü 10 Teen Titans kötüsü!

Bu kötüler çizgi romanlarda genç üyelerimizi oldukça zorlamıştır ve her ne kadar mağlup olsalar da ekipte kimi zaman kalıcı hasarlar bırakmayı becermişlerdir. Gelin bu kötüleri tanıyalım!

10) Ravager:

Rose Wilson, Deathstroke adıyla da tanınan Slade Wilson’ın kızıdır. Kendisinin babasından gelen rejenarasyon(iyileşme) gücü vardır ve babasının bunun farkına varmasıyla beraber kendisi askeri derecede sıkı ve ağır bir eğitimden geçmiştir.

Rose, küçük yaştan itibaren dövüşte eğitimi almıştır ve kısa sürede en az babası kadar yetenekli bir dövüşçüye dönüşmüştür. Yıllar geçtikçe iyice güçlenen Rose, Ravager ismini almıştır. Babasının manipülasyonları sonucu Teen Titans ekibiyle de karşı karşıya gelmiş ve onları şaşırtıcı bir şekilde mağlup etmeyi becermiştir. En az babası kadar bir ölüm makinesi haline gelen Rose, aslında özünde kötü bir değildir. Babasının onu kullandığını anlayan ve bir “kötü adam” olmak istemeyen Rose, amacından saparak Teen Titans ekibine katılmıştır.

9) Abra Kadabra:

Abra-Kadabra sadist, kötücül ve gelecekten gelen bir sihirbazdır. Sihri teknolojiyle birleştirmiştir ve bunun sonucunda tekno-sihir denilen büyülü, teknolojik ve bir o kadar tehlikeli bir güce sahip olmuştur.  64. Yüzyıldan gelen tekno-sihirbaz olan Abra Kadabra aslında Flash’ın, Wally West’in, bir düşmanıdır fakat Rebirth evreninde Wally West’i zamanın dışında bırakmış ve onu gerçeklikten silmeye çalışmıştır.

Kendisi Wally’i bu şekilde tehlikeye attığı için otomatikman Titans ekibine de bulaşmış oluyor ve hem Wally’i hem de ekibi oldukça zor bir durum içerisine sokmuştur. Sadistik kişiliği tekno-sihir güçleriyle birleşince Titans ekibi Abra-Kadabra’ya karşı hem psikolojik hem de fiziksel olarak ağır bir mücadele vermiştir.

8)Terra:

Tara Markov, üstün ve tehlikeli süper güçlerle doğmuştur ve doğduğu topraklarda güçlerinden dolayı tehlikeli biri olarak görülmekteydi. Bu yüzden geldiği yerde hep dışlanmış hatta öldürülmeye çalışılmıştır. Toprağı istediği şekilde manipüle etme gücüne sahip olan Terra oldukça güçlüdür ve geçmişinden dolayı insanlardan oldukça uzaklaşmıştır.

Evini, Markovia’yı terk eden Terra, Slade Wilson, nam-ı diğer Deathstroke, ile tanışmıştır. Deathstroke, Terra’nın ne kadar güçlü olduğunun farkına varmış ve onu Teen Titans’a karşı bir ajan olarak bir silah olarak kullanmak istemiştir.

Bu amaçla ona sahip çıkmış ve onu güçleriyle beraber iyice geliştirmiş ve eğitmiştir. Terra, Teen Titans’a katılıp onların güvenini kazanmıştır ve her ne kadar kahramanlık yapsa da onları içten çökertmeyi başarmıştır. Titans’da büyük bir hasar bırakan Terra, yaptıklarından pişman olmuştur ve Slade’in de onu kullandığını anlayınca kendini bir görev sırasında feda etmiştir. Yaptığı fedakârlık onu belli bir noktada da kahraman yapsa Titans ekibine duygusal ve fiziksel anlamda büyük bir hasar bırakmıştır.

7)Cheshire:

Dünyanın en tehlikeli ve en güçlü suikastçılarından aynı zamanda teröristlerinden biri olan Jade Nguyen, Teen Titans ekibinin en güçlü düşmanlarından biridir. Sinsi zekâsı, casusluğu, ölümcül dövüş yetenekleri ve dünya üzerinde korku salan namı sayesinde sadece Titans ekibine değil birçok kahramana da zor anlar yaşatan bir isimdir.

Çin’de aldığı uzak doğu dövüş sanatları dersi ve zehirler hakkında öğrendiği bilgilerle katana, hançerler, bıçaklar ve daha birçok silahı büyük bir ustalıkla kullanmaktadır. En güçlü zehirleri de bu silahlara veya jilet gibi keskin tırnaklarına sürmektedir. Ekibi genel olarak zorlamaktadır ve hafife alınmaması gereken birisidir.

Ekipten Roy Harper’la, nam-ı diğer Arsenal, ile romantik ilişki yaşamıştır. Birbirlerine karşı her ne kadar güçlü duyguları olsa da karşı karşıya gelmekten de asla çekinmemişlerdir. Bu ikilinin aynı zamanda küçük bir kızları vardır ve bu da onların ilişkilerini oldukça karmaşık yapmaktadır.

6)Blackfire:

Komand’r Teen Titans ekibinin üyelerinden biri olan Starfire’ın ablasıdır. Kendisi Tamaran kraliyet ailesinin bir üyesidir. Küçüklüğünden beri bazı kötü duygularla büyüyen Komand’r kardeşi Starfire doğduktan sonra ona karşı büyük bir nefret ve kıskançlık beslemeye başlamıştır. Sadece ona karşı değil genel olarak çoğu şeye nefret duyan Komand’r ‘ın en büyük motive kaynağı belki de nefrettir. Starfire’ın tahtın varisi olması Blackfire için bardağı taşıran son damlaydı.

Tamaran’ın hükümdarı olup elindeki gücü gitgide arttırmak isteyen Blackfire gezegenin düşmanlarıyla gizli gizli anlaşma yapmıştır ve bu yüzden gezegeni birçok kez büyük tehlikeye atmıştır. En nihayetinde kardeşi Starfire’ı öldürmeye kalkmıştır.  Onu Tamaran gezegeninden dünyaya gönderen Blackfire, kardeşine ve ekibe büyük bir nefret duymaktadır. Gerek dünya’da gerek Tamaran’da onlarla karşılaşmış ve her seferinde ekibi özellikle de Starfire’ı bir hayli zorlamıştır.

5)Fearsome Five(Korkunç Beşli):

Fearsome Five ekibi süper güçlere sahip olan, Teen Titans ekibine karşı kurulmuş güçlü ve tehlikeli bir takımdır. Ekip üyeleri güçlerini ya doğal yollardan ya da deney sonucu elde etmiştir ve genel anlamda hepsi Teen Titans ekibini büyük bir rakip olarak görmektedir. Onların en zayıf anını kollayan ve birçok ölümcül yola başvuran Fearsome Five ekibi Teen Titans’ı ortadan kaldırmak amacıyla kurulmuştur.

Takım üyeleri oldukça güçlü telepatik ve telekinezi güçlerine sahip olan üstün zekalı Psimon, güçlü ve ölümcül silahlar yaratıp onları kontrol eden dahi mucit Gizmo, insanüstü ve yıkıcı bir güce sahip olan Mammoth, elementlerin yapısını değiştiren ve farklı objelere dönüştüren Shimmer ve kötü şans sihrine sahip olan Jinx’den oluşmaktadır. Hepsinin Teen Titans üyeleriyle karanlık bir geçmişi vardır ve onları ortadan kaldırmak uğruna her şeyi yapacak güce ve kapasiteye sahiptirler.

4)Doctor Light:

Başarılı bir bilim adamı olan Arthur Light, Star Laboratuvarlarında yaptığı bir deney sırasında ışığı manipüle etme ve kullanma gücüne sahip olduğunu fark etmiştir. Bu gücünü süper kahraman olma amacıyla kullanmak isteyen Arthur Light zamanla güçlerini kontrol etmekte zorlanmıştır ve çevreye büyük hasarlar vermiştir. Teen Titans ve Justice League tarafından durdurulan Arthur Light’ın gururu oldukça kırılmıştır ve hırsı yüzünden Justice League’i ve özellikle Teen Titans’ı kendine büyük bir rakip olarak görmeye başlamıştır.

Onları yenmek için, onlardan daha güçlü olduğunu kanıtlamak için onları her fırsatta zorlamaya çalışmıştır. Halk tarafından korkulan Doctor Light, ekip üyelerine kimi zaman gerçekten zor anlar yaşatmıştır. Kendisi başta Teen Titans olmak üzere süper kahramanlara karşı kurulan bazı ekiplerin içerisinde yer almış hatta öncülük etmiştir. Gücünün, üstün zekasıyla da birleşmesi onu oldukça büyük bir tehdit yapmaktadır.

3)Brother Blood:

Oldukça eski zamanlardan kalma tarihi bir topluluk olan Church Of Blood (Kan Kilisesi)’ın baş rahibi olan Brother Blood ölümsüz ve bir o kadar sadist bir güç manyağıdır. Kendisi kurbanlarının kanında yıkanmakta ve bu şekilde güçlenmekte hatta ölümsüzlüğünü kazanmıştır. O ve tarikatı şeytan Trigon’a tapmaktadır. Trigon’un dünyayı fethetmesi için dünyayı hazırlayan ve ona kurban adayan Brother Blood, ne kadar güçlenirse güçlensin her zaman güç aramaya “güç emmeye” devam etmiştir.

Çağlar boyunca yüzlerce hatta binlerce kişinin gücünü emmiş ve belki de sonsuza dek karşısına çıkan tüm güçleri kendisi için toplamayı hedeflemekteydi. Teen Titans ekibi de Brother Blood’ın güç açlığından nasibini almıştır ve ona karşı zorlayıcı bir mücadele vermişlerdir. Brother Blood genel olarak her karşılaşmada Teen Titans ekibinin güçlerini emmiştir ve onlara her seferinde zorlu ve korkunç anlar yaşatmıştır.

2)Deathstroke:

Slade Wilson dünyanın en iyi suikastçısı ve dövüşçüsüdür. Kendisi paralı bir askerdir ve özel gücü olmamasına rağmen insanüstü derecede çevik, hızlı, refleksleri güçlü ve nihayetinde yakın ve uzak dövüşte oldukça yetenekli biridir. Zamanında asker olan Slade, üzerinde deneyler yapılması sonucu oldukça güçlendirilmiş bir ölüm makinesini dönüşmüştür. İnsanlığına dair her ne özelliği varsa kat kat güçlenmiş ve zamanında aldığı askeri ve ileri seviyedeki dövüş eğitimleriyle de birleşince tam anlamıyla güçlü ve tehlikeli birine dönüşmüştür. Kendisi güçlendirilmeden önce bile dövüş yetenekleri ve ileri derecede zekâsı sayesinde orduda ileri gelen isimlerden biriydi. Üzerinde yapılan deneylerden sonra sadece bedeni değil psikolojisi ve ruhu da oldukça etkilenmiştir. Kendisi onuru ve çocukları için savaşan birine dönüşmüştür.

Paralı asker olduğu için tam olarak kötü diyemeyiz bir nevi anti kahramandır fakat işlediği cinayetler, Teen Titans, Justice League be Batman ile karşı karşıya gelip hepsine sağlam hasarlar bıraktığı için hem takım için hem de diğer kahramanlar için oldukça tehlikeli biri olarak görünmektedir.

Kendisi ordudan ayrıldıktan sonra paralı bir askere dönüşmüştür ve bu süre zarfında çocuklarını bir asker gibi sert ve ağır şartlarda eğitmiştir. Oğlu Grant’i bir görev sırasında kaybetmiştir ve bu yüzden Teen Titans’ ı suçlamakta hatta onlardan nefret etmektedir. Onları ortadan kaldırmak isteyen kimi zaman her türlü yola başvurmuş ve akla bile gelmeyecek kötülerle iş birliğinde bulunmuştur.

Genelde Batman ve Jusitce League ile görüş ayrılıkları yaşadıklarından ve arkasında bıraktığı ölü insanlar yüzünden ters düşmektedir fakat Teen Titans ile hem bu sebepler hem de özellikle onlara karşı duyduğu kin, nefret ve intikam duygusundan dolayı ters düşmekte ve onları hayli hayli zorlamaktadır. Diğer çocukları Jericho ve Rose(Ravager)’un da onlara katılmasıyla onlara karşı nefreti iyice artmıştır ve Teen Titans, Deathstroke ile her karşılaşmasında onun gazabına maruz kalmıştır.

1)Trigon:

Trigon, boyutlar arası büyülü ve tehlikeli bir şeytandır. Hatta bazı topluluklar ve kişiler arasında tüm şeytanların babası olarak anılmaktadır.  Trigon, özellikle Azarath boyutuna, evrende bulunan neredeyse tüm boyutlara büyük bir bela olmuştur ve bu boyutlarda çoğu gezegeni fethedip yok etmiştir. Trgion’un amacı dünyaları, gezegenleri ve evrendeki diğer tüm boyutları fethetmek ve kendi himayesine almaktır. Bunu da ona hizmet eden şeytan çocukları ve ona tapan topluluklarla beraber yapmayı amaçlıyor.

Trigon’un tahmin edilemeyecek kadar hizmetkarı vardır. Bu kişiler ve topluluklar onu kutsal bir varlık hatta Tanrıları olarak görmekte ve Trigon’a tapmaktadırlar. Hatta çoğu zaman bazı ritüellerle ona adak sunmaktadırlar. İşte bu noktada Teen Titans ekibinin en önemli ve en güçlü üyelerinden biri olan Raven, bu ritüeller sonucu Angela Azaraht ve Trigon’un kızı olarak doğmaktadır.

Trigon’un farklı boyutlardan yüzlerce çocuğu vardır fakat kızı Raven’ın yeri onun için çok ayrıdır. Raven tıpkı babası gibi bu şeytani ve büyülü güce sahiptir. Trigon, kızı Raven’ın ne kadar güçlü olduğunun farkına varmasıyla beraber onu kendi himayesi altına almak ve baba-kız olarak dünyalara hatta evrene hükmetmeyi amaçlamıştır.

Raven’ın gücünün farkına varmaması ve bunu Teen Titans ekibiyle beraber bir kahraman olarak kullanması Trigon’u iyice sinirlendirmektedir ve bu amaç uğruna her zaman Teen Titans ekibine büyük bir bela ve yıkım olmaya, Raven’ı da zorla kaçırmaya, kontrol etmeye çalışmıştır. Trigon’un şeytani güçleri ekibi sadece zorlamakla kalmamış kimi zaman büyük bir yıkıma bile sürüklemiştir. Her ne kadar başta Raven olmak üzere tüm ekip onunla savaşıp geri püskürtse de ekibin maruz kaldığı fiziksel ve psikolojik şiddet hiçbir zaman akıllarından çıkmamıştır. Bu yüzden ekip içerisinde her zaman korkulan bir düşman olmuştur.

Önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca YouTube kanalımıza yüklediğimiz son videoya da buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *