Spam Yapma Lütfen!
27 Eki 2020
Çizgi Roman

Death Of Inhumans Nasıl Olmuş? 

Katıl ya da Öl!

 Geçtiğimiz ay Gereklişeyler’in bastığı Death of Inhumans, yazarlığını başarılı Marvel hikayecisi Donny Cates’in, çizerliğini Ariel Olivetti’nin yaptığı ocak 2019’da yayımlanmaya başlayan Marvel çizgi romanıdır.

  Death of Inhumans, homo-sapiensleri deney faresi olarak kullanıp Inhuman’lara dönüştüren Kree’lerin Inhumans’lara acımasızcsa saldırıp onları yok ettiği karanlık bir hikaye. Attilan, Inhuman halkının yarısından fazlasının katledildiği bir mezbahaya dönüşüyor. Öyle ki bu iş Attilan’la da kalmayıp uzayda süzülen Inhuman bedenleriyle de devam ediyor.

 Kral Black Bolt intikam için Kree’lere giderken ve daha ne kadar kayıp vereceğinin bilincinde değilken, art arda gelen yeni katliamlarla daha da sarsılıyor. Katliamları her yerden sürdüren Kreeler, Attilan’a geldiklerinde Black Bolt orada olabilecek mi? Blck Bolt dahil tüm Attilan halkı, bu kadar hızlı işlenen cinayetler karşısında şaşkına dönüyor.Ama bütün bunları yapan kim? Yepyeni bir düşmana hazır olun: Inhuman Katili; Vox!

Peki kim bu Vox? Birebir Black Bolt’a benzeyen bu Inhuman Katili bir klon mu yoksa Inhumanların kökeniyle bir ilgisi mi var? Tüm bu soruların cevapları Black Bolt’ta saklı!

 Kree’lere intikamdan çok yüzleşmeye giden Black Bolt, yaralı bir aslana dönüşmek üzere ve burada önemli olan kendisi değil, geriye kalan az sayıda Inhuman’ı ölüme götürüp götürmediği…

 Çizgi roman, okurunu merakla sürükleyen sade bir hikaye. Sayfalarında eğlenceden eser görülmeyen bir matem havası var. Dram dolu bu hikaye aksiyondan çok Black Bolt’un iç dünyasına odaklanıyor. Hikayeyi yas tutan bir kralın gözlerinden okuyoruz. Inhuman’ların katledilen kardeşlerinin intikamını alıp almayacaklarını izliyoruz. Bol aksiyon isterim ve eğlenceli bir hikaye bekliyorum diyorsanız, bu çizgi roman size göre değil. Ancak Inhuman hayarnıyım onların bu kötü günlerinde de yanlarında olmak istiyorum diyorsanız, mendilinizi hazırlayın.

 Dony Cates’in yazar olarak iyi iş çıkardığı bu çizgi romanda maalesef çizimleri sınıfta kalıyor. Okurken Inhuman’ların bu karanlık günü bu çizimleri mi hakediyordu diyorsunuz. Hikayesinden ne kadar zevk alıyorsanız, çizimlerinden de o derece nefret ediyorsunuz. Kısacası Death of Inhumans, hikaye odaklı bir çizgi roman…

Şu yazımıza da buradan ulaşablirsiniz.

Geek101 puanı:6.5

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *