Spam Yapma Lütfen!
28 Eki 2020
Çizgi Roman

Red Hood and The Outlaws – DC’nin Küçük Ve Ölümcül Takımı 

Merhabalar sevgili Geek101 ailesi. Bugünkü yazımızda DC evreninin çok bilinmeyen ama değer görmesi gerektiğini düşündüğüm bir takım olan Red Hood and The Outlaws (Kanunsuzlar)’u ele alacağız.

New 52 ve Rebirth evrenlerinde Red Hood dışında farklı üyelere sahip olan bu gruba aslında tam olarak süper kahraman takımı demezdim. Başlarında Red Hood var ve Red Hood’un genelde anti kahraman olduğunu ve tercihen kötüleri öldürdüğünü biliyoruz. Ama yine de bu grubu gayet seviyorum ve takdir ediyorum. Red Hood bu küçük grubu kurarak pek bilinmeyen ama bilinmeye değer üyeleriyle beraber yine kötülüğe karşı kendi yöntemleriyle savaşırlar.

Red Hood and The Outlaws Üyeleri Kimler?

İlk olarak ana evrende bahsi geçen Red Hood ve Outlaws’dan bahsedelim. Bu grubun diğer üyeleri ise Green Arrow’un asi yardımcısı Arsenal yani Roy Harper ve Tamaran’ın güzeller güzeli prensesi Starfire, Korian’de yer almaktadır. Grubun nasıl bir araya geldiğini anlatmadan önce ilk olarak grup üyelerinden kısaca bahsedeyim.

Jason Todd

Jason Todd’un hikayesini bilmeyen yoktur. Kendisi ikinci Robin ve ne yazık ki Robin kariyerinin en taze dönemlerindeyken Joker’in suçlarından birine kurban gitti. Jason’ın ölümü Batman’i derinden sarsıyor. Fakat onu daha da sarsan ve şoke eden şey ise Lazarus çukuru ile hayata dönmüş olan daha vahşi ve daha şiddetli olan yine Jason Todd’dan başkası değildir.

Bundan sonraki hayatına Red Hood olarak devam eden Jason, Batman’in temel prensiplerinden biri olan suçluluları öldürmemeyi hayli hayli eziyor. Bu noktada Batman’le birçok kez zıtlaşan Jason, onu anlayacak ve onun gibi dışlanmış kişilerden oluşan bir grup kurmaya karar veriyor ve Batman’den uzaklaşıyor.

Red Arrow

Roy Harper

Red Arrow, bir diğer adıyla Arsenal, gerçek adıyla ise Roy Harper Green Arrow’un yardımcısıdır. Green Arrow gibi sağlam ok atma ve dövüş yeteneğine sahip. Kendisi babasını kaybettikten sonra bir itfaiyeci tarafından yetiştirilir ve ondan okçuluk dersleri alır. Green Arrow gibi olmak isteyen Roy, zamanla Green Arrow’un ilgisini çeker ve onunla beraber süper kahramanlık yaşamına ayak uydurmaya başlar. Gözü her daim yükseklerde olan Roy, aslında çok hırslı azimli ve asi biriydi. Süper Kahraman yardımcıları Titans’a katılırken o her zaman Justice League’e katılmak istemiştir. Green Arrow’dan ayrılarak zamanla ayrı kimlik oluşturmak isteyen Roy bu noktada Red Arrow olur. Her ne kadar kahramanlıklar yapsa da, alkole ve uyuşturucuya da bağımlılığından ötürü iyice yalnız ve asi bir hayat yaşamaya da başlamıştır.

Starfire

Starfire

Starfire yani Koriand’r, Tamaran adlı bir gezegenden gelen daha doğrusu gönderilen bir prensestir. Ateşli plazma ışınları, süper hız, süper kuvvet ve uçma gücüne sahip. Onu hem ablası hem de düşmanı olarak sayabileceğimiz Blackfire yani Komand’r Tamaran tahtını ele geçirmek amacıyla Starfire’a ihanet ederek onu Tamaran’dan gönderdi. Dünyaya düşen Starfire ise dünyanın neresi olduğuna nasıl bir yer olduğuna dair hiçbir fikri olmayarak burada yaşamını sürdürmeye çalıştı. Her ne kadar kimi zaman insanlar onu dışlasa da Teen Titans’ın sayılan ve sevilen bir üyesi oldu.

Grubun birleşmesi

Bu grubun birleşmesi ise çok çok ilginç bir şekilde başlıyor. Mahkemede bazı suçlarından ötürü yargılanmış olan Roy Harper o zamanlarda suçlu sayılıyordu. Jason Todd ise Roy’un yargılandığı mahkemeye bir papaz kılığında giriyor ve Roy’u onun meşhur yay ve oklarıyla beraber kaçırıyor. Roy’u kurtarma sebebini “En kötü yardımcı olmak istememiştim” sözleriyle ifade eden Jason, bu noktada aslında amacını ve bu grubu kurma isteğini gösteriyor. Batman’in kurallarından sıkılan ve onlara fazlasıyla karşı gelen Jason artık eskisi gibi olmadığının farkında. Dışlanmışlık ve kontrol altında kalmaya daha fazla dayanamayan Jason tıpkı onun gibi dışlanmış kişilerden oluşan bu grubu kurmak ister.

Starfire ise Roy kurtarılmadan önce Jason ile beraber Gotham’da karşılaşırlar. Starfire Gotham’a Dick Grayson için gelir fakat o noktada güzel prensesimiz Jason ile konuşarak bir nevi gruba dahil olur. Gotham’dan gelen Starfire hapisten kaçmış olan Jason ve Roy ile buluşur ve hep beraber Starfire’ın dünyaya düştüğü yere, aynı zamanda grubumuz temelinin tamamıyla atıldığı yere, giderler. Bundan sonra Jason ve ekibi Hong Kong’a giderek ilk düşmanları Suzie Su ile karşılaşırlar ve daha sonra da Essence ile karşılaşırlar.

Essence kim diye soracak olursanız, Jason’ı dirildikten sonra onu eğiten, savaşçı keşişlerden oluşan bir grubun lideri olan Ducra’nın kızıdır. İşte işler bu noktadan sonra iyice karışmaya başlar ve kahramanlarımız bu grubun dirilmiş savaşçılarıyla karşılaşırlar. Buradan sonra neler olacağını söylemek spoiler olurdu ama tek söyleyebileceğim bir şey varsa bu grubun çok tehlikeli ve ilginç maceralara atılmasıdır.

Red Hood and The Outlaws Rebirth:

Bildiğiniz üzere DC evreni Rebirth olayıyla yeni bir evrene geçiş yaptı ve bu evrende de neredeyse her şey değişti. Buna Outlaws takımı da dahil. Red Hood dışında farklı üyelere sahip olan bu ekip ise bir nevi tesadüf üzerine bir araya geliyorlar.

Artemis, dışlanmış bir amazon savaşçısı olarak ve Bizarro, Black Mask tarafından üzerine deneyler yapılan bir Superman klonu olarak bu ekipte yerini alıyorlar. Bu takımın birleşmesi ise tek kişi sayesinde gerçekleşiyor: Black Mask.

Red Hood ve Artemis Black Mask’in sahip olduğu bir silahı ele geçirmek istiyorlar. Bu amaçla beraber ikisi de birbirleriyle tesadüfen karşılaşıyorlar ve aynı amaç doğrultusunda beraber hareket ediyorlar. Bu görevde Black Mask’le karşı karşıya geldikten sonra, Jason ve Artemis Bizarro’yu üzerinde yapılan eziyet dolu deneylerden de kurtarıyor. Jason bu noktada, yalnız ve hafızası tam yerinde olmayan Bizarro ile bir bağ kurar ve onu yalnız bırakmayarak Bizarro’ya sahip çıkar. Beni bu noktada en çok etkileyen şeylerden biri de Jason’ın bu şekilde Bizarro’ya sahip çıkması ve aslında düşünüldüğü kadar vahşi ve şiddet dolu olmadığını göstermesidir. Bu evrendeki Outlaws ekibi ise bu şekilde bir araya gelir ve yine birçok maceraya beraber atılırlar.

Jason Ve Bizarro arasındaki tatlı diyalog

Önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *