Spam Yapma Lütfen!
10 May 2021
Çizgi Roman

DC Evreninin En Güçlü 10 Büyücüsü! 

Merhaba geek101 ailesi! Bugünkü yazımda sizlere DC Evrenindeki en güçlü 10 büyücüden bahsedeceğim. Büyücüler tıpkı her evrende olduğu gibi, DC Evreninde de mevcut ve evrende oldukça önemli bir yer kaplamaktadırlar. İşte DC Evreninin En Güçlü 10 Büyücüsü!

Bu kişiler, Justice League’in ve diğer kahramanların bile çözemediği gizemli ve doğaüstü olaylarla ilgilenmenin yanı sıra; bu olayların da merkezinde olmaktadırlar. Gelin bu 10 büyücüyü tanıyalım!

10) Trigon:

DC Evreninin şeytanı sayılan Trigon, oldukça güçlü büyü gücüne sahip bir varlıktır. Kendisine kelimenin tam anlamıyla bir şeytandır hatta tüm şeytanların babası, kralı bile diyebiliriz. Trigon, dünyaları, gezegenleri hatta evrenleri fethetmeye ve kendi himayesi altına almayı hedefleyen bir varlıktır. Amacına ulaşması uğruna kendine birçok yerden tarikat kurmuştur ve güçleri sayesinde de birçok gezegeni yakıp yok etmiştir.

Trigon’un tarikatı onu kutsal bir varlık olarak görmekte ve ona tapmaktadır. Trigon, boyutlar arası bir şeytan olmasının yanı sıra, evrendeki en tehlikeli ve yıkıcı büyülere hakimdir. Tüm şeytanların babası olan bu varlık aynı zamanda DC Evreninin genç kahramanlarından biri olan Raven’ın da babasıdır.

9) Enchantress (June Moone):

Enchantress, çok eski zamanlardan gelen antik bir cadı ruhudur. Güce olan aşkı ve evreni ele geçirmeye yönelik düşkünlüğüyle de bilinmektedir ve bu onu oldukça tehlikeli biri yapmaktadır. Enchantress’ın gücü de tıpkı kendisi gibi de antiktir. Antik büyüler ve lanetler konusunda oldukça iyidir. Hayatta kalması için de bir bedene ihtiyaç duymaktadır. Şu anki evrende de bu kişi June Moone’dur. June, sıradan bir insandır. Ta ki Enchantress ile tanışana kadar.Enchantress, June’un anında bedenini ele geçirmiştir. June’un “Enchantress” kelimesine fısıldaması, Enchantress’ın ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Enchantress, çoğunlukla June’un bedenini, zihnini ve ruhunu kendi istekleri doğrultusunda zorla kullanmıştır.

Enchantress bahsettiğim üzere antik büyüye ve lanetlere yakından hakimdir. Bu büyüler ona, enerji ışınları, uçma, maddeleri moleküllerine kadar kontrol etme, gerçeklik çarpıtma, telepati, telekinezi ve diriltme gibi oldukça fazla güç vermektedir.

8) Eclipso:

DC Evreninin En Güçlü 10 Büyücüsü listemizin bu kısımında Eclipso yer alıyor. Kozmik bir varlık olan Eclipso, Tanrı’nın lanetlediği bir varlıktır. Kendisi Tanrı’nın gazabını temsil etmektedir. Kötülüğün ve kaosun beden bulmuş hali olan Eclipso, cennetten kovulmuştur. Kendisi bu olayın ardından iyice kötü birine dönüşmüş ve içindeki kötülüğü sadece kendisi adına değil tüm varlıklar adına kullanmak istemiştir.

Onların içlerindeki en karanlık ve kötü düşüncelere erişebildiğini fark eden Eclipso, zamanla bu gücünü dünyayı yıkıma ve kaosa sürüklemek amacıyla kullanmıştır. Onun bu büyülü ve kozmik gücü Justice League’i hatta dünyayı yıkıma uğratmaya çok yaklaşmıştır. İnsanların kalplerinin en diplerindeki kötülüğü bulup onları ortaya çıkarmakla kalmıyor; aynı zamanda onları kontrol ediyor.

7) Raven (Rachel Roth):

DC Evreni’nin en güçlü kahramanlarından biri olan Raven aslında boyutlar arası bir şeytanın kızıdır. Bu şeytan Trigon’dan başkası değildir. Annesi normal bir insan olan Rachel’ın hayatı oldukça zor geçmiştir. Kendisinin amacı her ne kadar iyi olsa da şeytani güçleri onu her zaman için zorlamıştır. Azarath’da geçirdiği vakitlerde her ne kadar büyüsünü kontrol etmeyi öğrense de kimi zaman kontrolü kaybetmesi de kaçınılmaz olmuştur. Raven’ın güçleri oldukça karmaşıktır ve kendisi bile bu gücü tam olarak anlayabilmiş biri değil.

Gücünün sınırı bilinmiyor ve kendisi de bu güçlere usta büyücüler kadar hakim değil. Bu da onu belli bir noktada tehlikeli yapmaktadır. Şeytani büyü güçleri dışında kendisi empati, empati manipülasyonu, ruh aktarımı ve manipülasyonu, telekinezi gibi üstün güçlere sahiptir. Raven, aynı zamanda Teen Titans ekibinin de en önemli ve güçlü üyelerinden birisidir. Raven hakkında önceden yazdığım yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

6) Shazam (Billy Batson):

DC Evreninin En Güçlü 10 Büyücüsü listemizin bu kısımında Shazam yer alıyor. Billy Batson hayatında heyecan arayan bir çocuktur. Kendisi süper kahramanlara hayrandır ve günün birinde onlar gibi olmak istiyordu. Bir gün bu dileğinin gerçekleşeceği kimin aklına gelirdi? Billy, günün birinde antik bir büyücü olan “The Wizard” ile karşılaşır. Wizard, kişiye akla hayale gelmeyecek bir büyülü güce sahiptir.

Büyücü bu güce sahip olmak için artık yeterince güçlü ve dinamik değildir. Bu yüzden her ne kadar içinde şüphe olsa da Billy Batson’ı bu gücün yeni avatarı olarak seçmiştir. Billy olanlar karşısında oldukça şaşırmıştır ve elindeki güç ciddi anlamda büyük bir güçtü. Bunun sorumluluğunu her şekilde almaya hazır olan Billy’nin tek yapması gereken “Shazam !” kelimesini söylemektir. Bu büyülü kelime ona güçlerini vermekle birlikte yaşça da büyütmektedir.

Shazam’ın içindeki her bir harf bir Tanrı’nın gücünü ve özelliğini temsil etmektedir: Solomon’un zekâsı, Herkül’ün gücü, Atlas’ın dayanıklılığı, Zeus’un kudreti, Aşil’in cesareti, Merküri’nin hızı. Hepsi birleşince SHAZAM’ı oluşturmaktadır. Billy bu güçlere büyülü bir şekilde sahiptir yani bu güçlerin de temelinde büyü yatmaktadır. Oldukça antik ve güçlü bir büyüdür ve birçok güç aşığı tarafından ele geçirilmeye çalışılmaktadır.

5) John Constantine:

John Constantine, DC Evreni adına oldukça önemli bir karakterdir. Büyülü güçlerine oldukça hâkim olmasının yanı sıra bu büyüleri zekice kullanmaktadır. Her türlü büyüyü anında öğrenen John, DC Evreninin de en zeki karakterlerinden birisidir. Kendisini büyü gücü cehennemden gelmektedir. Cehennem büyüleri güçlü ve tehlikeli olmasının yanı sıra lanetli olarak da sayılmaktadır.

Bu yüzden kendisine zaman zaman “Hellblazer” da denmektedir. Sadece bu büyü gücüne değil diğer birçok büyü türlerine de hakimdir. Bu onu da oldukça güçlü biri yapmaktadır.  Büyülü güçleri dışında manipülasyon gücü de oldukça iyidir. Bu manipülasyonlar büyülerinden çok zekasından kaynaklıdır. Hatta çoğu zaman büyülü güçlerinden çok zekasına ve sinsiliğine güvenmektedir. Büyülü varlıkları, tanrıları, ruhları ve diğer birçok güçlü varlığa korkusuzca baş kaldıran bir karakterdir.

4) Zatanna (Zatanna Zatara):

DC Evreninin En Güçlü 10 Büyücüsü listemizin bu kısımında Zatanna yer alıyor. Zatanna Zatara, hem Justice League’in hem de Justice League Dark’ın önemli üyelerinden birisidir. Genelde büyü olayları olduğunda Justice League’in başvurduğu iki isim vardır: Zatanna ve Doctor Fate. Zatanna, Doctor Fate’e kıyasla daha az “tanrısal” olduğu için Justice League genelde Zatanna’nın yardımını almaktadır.

Zatanna, çocukluğunda babasından sihirler ve büyüler konusunda eğitim almıştır. Babası, John Zatara oldukça güçlü bir sihirbazdır. Büyücülük her ne kadar Zatanna’nın genlerinde olsa da eğitimini de alarak gücüne güç katmıştır. Zatanna tıpkı babası gibi büyülerini kelimeleri tersten okuyarak yapmaktadır. Zatanna, bu şekilde istediği her büyüyü gücünün yettiği kadar yapmaktadır. Hatta kendisi “ters konuşma dilinin”, ana dili olduğunu bile iddia etmektedir.

3) Phantom Stranger:

DC Evreninin En Güçlü 10 Büyücüsü listemizin bu kısımında Phantom Stranger yer alıyor. Phantom Stranger, DC Evreni’nin en gizemli karakterlerinden birisidir. Hatta en gizemli 10 DC karakteri diye bir liste hazırlasak kendisi birinci sırada bile yer alabilir. Kendisinin tam olarak kim olduğu, gücünün sınırının ne olduğu ve amacının “tam” olarak ne olduğu gizemini korumaktadır. Bilinen bir şey varsa da kendisinin evreninin en güçlü varlıklarından olmasıdır.

Hatta kendisinin evrendeki temel yapı taşlardan biri olduğu bile düşünülmekte. Büyülü ve paranormal olayların kimi zaman içerisinde bulunmaktadır. Kimi zaman bu olayları çözmeye yardım ederken kimi zaman da orada bulunup hiçbir şey yapmamaktadır. Evrendeki kriz anlarında da ortaya çıkan bu karakterin gizemi hala korunmakta.

2) Doctor Fate (Kent Nelson):

DC Evreninin En Güçlü 10 Büyücüsü bu kısımında Doctor Fate yer alıyor. Doctor Fate, dünyada hatta evrende bilinen en güçlü büyücüdür. Kent Nelson, oldukça başarılı bir arkeologdu ve eşi Inza ile hayatını mutlu bir şekilde yaşıyordu. Günün birinde Kent, araştırmacı ve meraklı kişiliği sayesinde antik bir tapınak bulmuştu. Bu tapınak Düzenin Lordu olan Nabu’ya ait idi. Nabu, oldukça güçlü bir kozmik varlıktır.

Gücü akla hayale gelmeyecek kadar geniştir. Bu yüzden kendisinin tanrısal biri olarak değerlendirebiliriz. Kendisi fiziksel dünyada mevcut değil; metafiziksel dünyada, bir boşlukta yaşamaktadır. Kent, bu tapınakta onu fiziksel dünyaya getirmenin bir yolunu bulur ve onu getirir. Nabu, Kent’e evrendeki düzenden ve kaostan daha doğrusu Düzenin Efendileri (Lords of Order) ve Kaosun Efendileri (Lords of Chaos)’nden bahsetmiştir. Evrendeki düzenin ve kaosun büyük bir sorumlusu olan bu varlıklar anlayacağınız üzere DC Evreni adına oldukça önemli varlıklardır.

Nabu bir Düzen Efendisi idi ve kendisi diğer düzen efendileri ve varlıklarıyla beraber Kaos Efendileri’ne karşı savaşmaktaydılar. Bu savaş Evrenin varoluşundan sonuna kadar da sürecektir. Nabu, Kent’den oldukça etkilenmiştir. Özellikle onun ruhu ve cesareti Nabu’nun ilgisini yakından çekmiştir. Kendisi, Kent’e bir güç bahşetmiştir.

Büyülü ve oldukça karmaşık bir güç. Nabu’nun verdiği bu güç Kent’i Düzenin Efendilerinin önemli bir parçası haline getirmiştir. Bu noktada Doctor Fate büyülü güçlerini kazanmıştır. Kendisi uzun ama bir o kadar da sağlam bir öğrenme aşamasından geçmiştir. Bu öğrenme aşamasından sonra Nabu ona kudretli eşyaları vermiştir. Bu kudretli eşyalar Kent’in gücüne güç katmıştır ve tam anlamıyla “Doctor Fate” olmasını sağlamışlardır. Bu eşyalar Anubis’in Tılsımı, Kader Pelerini ve en nihayetinde Kader Kaskından oluşmaktadır. Kent Nelson, çok ama çok güçlü bir büyücü olmuştu. Ve bu noktadan sonra kaosa karşı durarak düzeni sağlamayı hedeflemiştir. Kendisi her olaya müdahale etmez çünkü kimi zaman düzenin yaşanması için kaosun da gerekli olduğunu ve her olaya müdahale etmenin de dengeyi bozacağının da farkındadır.

1) Spectre:

DC Evreninin En Güçlü 10 Büyücüsü listemizin en başında Spectre yer alıyor. DC Evreninin en güçlü büyücüsü işte burada! Spectre sadece en güçlü büyücü değil; aynı zamanda Evreninin en güçlü varlıklarından birisidir. Kendisi kozmik ve büyülü bir varlık olmasının yanı sıra bir intikam ruhudur. Kendisi Tanrı’nın İntikamının vücut bulmuş halidir. Her bir insan ruhundan haberdar olan Spectre, bu ruhları kontrol etmektedir. Kontrol etmenin yanı sıra kimi zaman onları da cezalandırmaktadır.

Spectre, bir intikam ruhu olduğu için büyülü güçlerini genel olarak cezalandırmak ve adaleti sağlamak amacıyla kullanmaktadır. Kahramanlarımız ve özellikle kötü adamlar oldukça katı bir varlık olan Spectre’dan korkmaktadır. Spectre’ın gücünün sınırı bilinmemektedir. Kendisi tıpkı Phantom Stranger gibi güçleri açısından gizemini korumaktadır. Bilinen bir şey varsa da o da büyülü güçlerinin Spectre’a her şeye kadir olmasını bile sağlayacak güçleri sağlamasıdır. İnsanın aklına hayaline bile gelmeyecek güçlere sahiptir.

Ayrıca Instagram hesabımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *