Spam Yapma Lütfen!
14 Haz 2021
Çizgi Roman

Batman Türkiye’de! Batman: Dünya Hakkında Bilinenler: 

Merhaba sevgili Geek 101 ailesi ! Geçtiğimiz günlerde DC, yeni bir çizgi roman duyurusu yaptı. Ve bu birçok okuyucuyu, hayranı oldukça mutlu etti. Batman: Dünya denilen bu çizgi roman Eylül ayında çıkacak.

Ve bu çizgi roman daha önceden çıkan tüm çizgi romanlardan farklı olacak! Bu çizgi romanda içerisinde Türkiye’nin de bulunduğu 14 farklı ülkeden yazar ve çizer Batman’i kendi bakış açılarıyla yansıtacak.

Nasıl Olacak?

Türkiye’de JBC Yayıncılığın üsteleneceği bu çizgi romanın yazar ve çizeri Ethem Onur Bilgiç ve Ertan Ergin olacak. JBC Yayıncılık bu mükemmel haberi geçtiğimiz günlerde şu cümlelerle duyurmuştu:

“DC Comics, Eylül ayında yayımlanacak olan “Batman: Dünya” adlı özel ciltli yeni antolojide, dünyanın farklı ülkelerindeki seçkin hikâye anlatıcılarını bir araya getirerek Kara Şövalye’nin suçla mücadelesini küresel bir ölçeğe taşıyacak.”

(Antoloji, yazılı eserlerden parçalar oluşturup, düzenlenmesine ve toplanıp daha büyük bir eser haline getirilmesidir. Bu çizgi romanda da 14 farklı ülkeden çizimler ve yazılar yer alacak. Ve hepsi birleştirilerek Batman: Dünya antolojisini oluşturacak.)

Çizer Ethem Onur Bilgiç ise çizimlerinden bir tanesini paylaşarak Batman’in Ankara’yı ziyaret edeceğini duyurmuştu.

JBC’nin duyurusunda görüldüğü gibi oldukça farklı bir çizgi roman olacak. Batman’i 14 farklı ülkenin bakış açısından görmek oldukça iyi olacaktır. Okuyuculara farklı bakış açılarından oluşan geniş bir kültür yelpazesi sunacaktır.

Batman bu çizgi romanda Gotham’ın dışına çıkacak. Bununla birlikte olaylar farklı ülkelerden farklı yazar ve çizerler tarafından çıkacak.

Hangi Ülkeler Olacak?

Bu hikâyenin ilgi çekici yanlarından birisi de hikâyenin 14 ülkede geçecek olmasıdır. Bu ülkeler: Türkiye, Almanya, Fransa, İspanya, Brezilya, Meksika, Kuzey Amerika, Güney Kore, Japonya, Çin, Rusya, İtalya, Çek Cumhuriyeti ve Polonya.

Ayrıca bir önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte Instagram hesabımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *