Blog Post

6.0
The Dark Pictures Anthology: Man of Medan Spoilersız İnceleme
Oyun

The Dark Pictures Anthology: Man of Medan Spoilersız İnceleme 

6.0
Score

Pros

  • Hikaye ağırlıklı bir oyun arayanlara ilaç niteliğinde.

Cons

  • Fiyat / Performans
  • Zayıf kurgu
  • Verilen kararların çok bir etkisi yok.

Merhaba Geek101 okurları bir çoğunuzun bildiği üzere 30 Ağustos’ta interaktif film olarak tarif edebileceğimiz, hikaye ağırlıklı bir oyun olan Man of Medan çıkışını gerçekleştirdi. Bu yazımda da geçtiğimiz yıllarda Until Dawn’ı yapan Supermassive Games’in elinden çıkan The Dark Pictures Anthology serisinin ilk oyunu olan Man of Medanı inceleyeceğim. Tıpkı önceki oyunları Until dawn gibi, seçimler üzerine kurulu, hikayeye verdiğiniz kararlar ile yön verebildiğiniz(!) bir oyun Man of Medan.

5 farklı karakterin kaderini sizlerin eline bırakan bu oyunun en büyük numarası hikayesi ve bizlere sunduğu seçimler. Bildiğiniz üzere bu tarz oyunlardaki oynanış elementleri, zamanında tuşa basma; diyalog seçme gibi şeylerden öteye gidemediği için hikayeye karşı olan beklenti oldukça artıyor.

Oyun ilk olarak bizlere fragmanlarda gösterdiği lanetli geminin nasıl battığını anlatıyor. Oldukça klasik bir giriş yapan oyun, bu çizgisini hiç bozmuyor ve size 4-5 saat boyunca çok tekdüze, çok sıradan bir hikaye sunuyor. En büyük iddalarından biri hikaye olan bu oyunda bu tarz bir hikaye inanılmaz bir eksi olarak karşımıza çıkıyor. Hikayeyi geride bırakıp, verdiğimiz kararların ekinliğine geldiğimizde de oyun yine çuvallamayı başarıyor. Verilen kararların çok basit diyalog değişimlerinden veya yanlış basılan tuşların bir iki ayak kaymasından başka hiç bir etkisi yok. Bu nedenle oyun emsallerine göre biraz geriden kalan bir oyun olmuş.

Son olarak değinmek istediğim nokta ise oyunun fiyatı. 4-5 saatte deneyim edebileceğiniz bu oyunun fiyatı Steam üzerinde 150₺. Hem kalitesi hem süresi göz önüne alındığında The Dark Pictures Anthology: Man of Medan ne yazık ki bu parayı haketmiyor.

Meraklıları için oyunun çıkış fragmanını buraya bırakıyorum:

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *