Blog Post

Spider-Man, Marvel Sinematik Evreninden Ayrılıyor!
Film

Spider-Man, Marvel Sinematik Evreninden Ayrılıyor! 

Marvel Sinematik Evreni ve Spider-Man hayranları sabaha korkunç bir haber ile uyandı: Sony ve Disney, Spider-Man’in devam filmleri konusunda uzlaşmaya varamadı. Spider-Man, Marvel Sinematik Evreninden ayrılıyor!

Spider-Man’in Marvel Sinematik Evreninde yer almasında en çok rol alan Amy Pascal, Kevin Feige ve Tom Holland

Spider-Man’in Marvel Sinematik Evreninden ayrılmasının sebebi finansal nedenler. Disney, Spider-Man solo filmlerindeki %5 kar payını %50’e çıkarmak istedi. Ancak Sony bu teklifi direkt olarak reddetti. Sony, Disney’e birçok teklif ile geri dönüş yaptı ancak bu kez teklifi reddeden taraf Disney oldu.

Sony’nin sözleşmesinde halen iki Spider-Man filmi bulunmakta. Bu filmleri Jon Watts yönetecek. Muhtemelen mahallemizin dost canlısı komşusu Spider-Man’i Tom Holland canlandıracak. Bunlar olumlu gelişmeler olsa da filmler Marvel Sinematik Evreninde geçmeyecek.

Konu hakkında hayal kırıklığına uğradık. Ancak Disney’in diğer Spider-Man filmlerinde baş yapımcı olmamak istemesini anlayışla karşılıyor ve saygı duyuyoruz. Umarız ki yollarımız tekrar kesişir. Kevin Feige’ye her şey için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Sony
Sadece onu özlüyorum…

Açıklamaların ardından sosyal medya Spider-Man’in Sony ve Disney çıkmazı ile sallanmaya başladı. Twitter gündemindeki ilk dört başlık Spider-Man’in Marvel Sinematik Evreninden ayrılması ile ilgili oldu. Yaklaşık bir milyon tweet atıldı. Bu kötü sonuçlarda doğurdu. Sosyal medyadaki bilgi kirliliği arttıkça suçlu taraf iyicene Sony olarak gösterildi. Ancak Sony verebileceği en doğru kararı verdi. En büyük marka ürününüzden %50 kar payı istenmesi halinde kim olsa aynı kararı verirdi.

Olmasaydı sonumuz böyle…

Sony Tarafının Artıları Ve Eksileri

Sony’nin arkasında artık Marvel Studio’s gibi bir marka yok. Bu gişe hasılatında oynamaya neden olacak olsa da, Sony doğru bir politika üzerinde ilerlerse Spider-Man: Far From Home’un başarısını tekrar yakalayabilir. Spider-Man: Far From Home, Sony’nin en çok gişe hasılatı elde ettiği filmi oldu.

Sony’nin yeni filmlerinde çuvallayacağı konuşuluyor. Ancak Stüdyo emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Spider-Man’in kötü karakterleri üzerine kurdukları evrende artık Spider-Man’de yer alabilecek. Venom’un üçüncü filminde ikiliyi bir arada görmek kim istemez ki?

Disney Tarafının Artıları Ve Eksileri

Dördüncü fazın son bulmasıyla beraber Tom Holland’ın Spider-Man’i Iron-Man unvanını alacak gibiydi. Marvel Sinematik Evrenine hasar veren tek etken bu da değil. Spider-Man: Far From Home’un jenerik sonrası sahnelerinde akıllarda büyük soru işaretleri kaldı. Disney’in bunları toparlaması gerekecek.

Belki bir umut…

Sosyal medyada dolaşan bazı haberlere göre uzlaşma süreci henüz bitmedi. Ancak Sony açıklamalarının arkasında durmaya devam ediyor. Gelecek bize neler gösterecek merak konusu.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *