Blog Post

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Hakkında Bildiğimiz Her Şey
Dizi

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Hakkında Bildiğimiz Her Şey 

Geçtiğimiz zamanlarda Amazon’un yapımcılığını üstlendiği Yüzüklerin Efendisi dizisi hakkında şu ana kadar bildiğimiz her şey:

Dizinin Yapım Kadrosu

Showrunners: J.D. PAYNE & PATRICK MCKAY

Yazar Kadrosu: GENNİFER HUTCHİSON(Breaking Bad), HELEN SHANG(13 Reasosn Why, Hannibal), JASON CAHILL(The Sopranos), JUSTIN DOBLE(Stranger Things), BRYAN COGMAN(Game of Thrones), STEPHANY FOLSOM(Toy Story4), GLENISE MULLINS.

Yönetmen: J.A. BAYONA(Jurassic World:Fallen Kingdom)

Yönetici Yapımcılar: BELEN ATIENZA(Jurassic World:Fallen Kingdom), BRUCE RICHMOND(Game of Thrones, Westworld), GENE KELLY(Westworld), LINDSEY WEBER(Star Trek Beyond)

Ortak Yapımcı: RON AMES(Avengers: Age of Ultron)

Kostüm Tasarım: KATE HAWLEY(Suicide Squad)

Prodüksiyon Tasarımcısı: RICK HEINRICHS(Star Wars: The Last Jedi)

Görsel Efekt Yönetmeni: JASON SMITH(Avengers)

Tolkien bilgini: TOM SHIPPEY

Çizer/Konsept Sanatçısı: JOHN HOWE(Yüzüklerin Efendisi Üçlemesi)

Bütçe

Edindiğimiz bilgilere göre Amazon’un diziye ayırdığı bütçe tam 250 Milyon dolar! Bu da diziyi yüksek bütçeli yapımlar arasına sokuyor.

Çıkış Yılı ve Çekim Yeri

Yüzüklerin Efendisi serisinin diğer bütün filmleri gibi bu dizi de orta dünya ile özdeşleşmiş olan Yeni Zelanda’da çekilecek. Dizi, 2021 yılında Amazon Prime platformunda yayınlanacak.

Konusu

Dizi, ikinci çağ diye adlandırdığımız yüzük savaşından önceki dönemde geçecek. Direkt olarak kitaplara bağlı kalmak yerine evrenin gerçekliğiyle uyumlu daha özgün hikayelerle karşımıza çıkacak. Elimizdeki bilgilere göre dizide Aragorn’un gençliğine odaklanılacak ancak Nazgullerin de bulunacağı söyleniyor.

Ayrıca dizinin 5 sezon süreceği de söyleniyor. Amazon bu işe büyük bir bütçe ve emek ayırmış durumda. Diziye verilen önemin en büyük kanıtı da dizinin yapım kadrosu şüphesiz. Umarım beklediğimize değer ve iyi bir yapımla karşılaşırız.

Ayrıca dizinin yeni gelişmeleri aktardığı ve paylaşımlarını yaptığı Twitter sayfasına tam şu linkten ulaşabilirsiniz.

Esen kalın efendim.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *