Blog Post

Red Skull, Steve Rogers’ın Geleceğini Mi Gördü?
Film

Red Skull, Steve Rogers’ın Geleceğini Mi Gördü? 

2011 yılında gösterime giren Captain America: First Avenger filmiyle birlikte Steve Rogers’ın Marvel Sinematik Evreni’ndeki yolculuğu başladı. Ben filmi izlerken Steve Rogers’ın kişiliğine hayran kalmıştım. Yıllar sonra filmi tekrar izlediğimde ise kendime, “Bir insan daha ne kadar mükemmel olabilir?” sorusunu sormuştum. Ancak Red Skull’ın First Avenger’ın finalde sarf ettiği sözler Steve Rogers’ın hikayesinin henüz bitmediğine ve daha mükemmel bir insan olacağına işaretti.

Yaşasın HYDRA!

Tanrıların gücüne sahip olabilirsin. Göğsünde bir bayrak ile dolaşıyorsun ve uluslar için savaştığını söylüyorsun. Ben geleceği gördüm Yüzbaşı, bayrak filan yoktu.

Red Skull (Captain America: First Avenger)

Red Skull’ın bu sözlerinin ardından Steve Rogers, “Benim geleceğim değildi.” demişti. Ancak tam olarak Steve Rogers’ın geleceğiydi.

Steve Rogers / Nomad

Steve Rogers’ın unvanı her ne kadar Captain America olsa da kendisi bu unvanı sadece bir araç olarak kullanıyordu. First Avenger filminde Amerika uğruna, The Winter Soldier filminde dünya konseyi uğruna savaşan Steve Rogers, The Winter Soldier filminde verdiği kararlar ile Civil War’da kendi doğruları uğruna savaşmaya başlamıştı. Infinity War filminde ise tam bağımsızlığını ilan etmiş ve çizgi romanlarda da gördüğümüz Nomad karakterine bürünmüştü. Tam da Red Skull’ın dediği gibi “Bayrak filan yoktu.”

Ya bu kurul bizi gitmek istemediğimiz bir yere gönderirse? Ya da gitmek istersek ve engel olurlarsa? Tamam, mükemmel değiliz ama en iyi eller hala bizimkiler.

Steve Rogers (Captain America: Civil War)
Bu çekici kim kaldırırsa kaldırsın, eğer layıksa, Thor’un gücüne sahip olacak.

Tanrıların gücü ha? Fazla iddialı bir cümle değil mi sizce de? Ancak Red Skull bu söylediklerinde de haksız sayılmaz. Steve Rogers tanrıların gücüne sahip olmasa da onların gücüne her zaman layıktı. Endgame’de Thor’un çekici Mjöllnir’i kaldıran Steve Rogers, hem kendini kanıtlamış hem de Red Skull’ın sözlerini haklı çıkarmıştı.

Aslında bakarsanız Steve Rogers Mjöllnir’e Age Of Ultron filminde de layıktı. Ancak çekici kaldırmaya çalıştığı o an Thor’un egosunu zedelememek için cömertlik yaptı ve çekici kaldırmaktan vazgeçti.

Russo Brothers
Babam bunu senin için yapmıştı.

First Avenger filminde ve diğer filmlerde bulunan referanslar Steve Rogers’ın geleceğini bize açıkça gösteriyordu zaten. Ancak Red Skull’ın bütün bu olacakları 1945 yılında söylemesi bir rastlantı mı yoksa gerçekten geleceği mi gördü merak konusu. Ancak şundan eminim ki Steve Rogers örnek alınabilecek bir hikayeye sahip. Yaptığı fedakarlıklar, cesareti, zekası ve bir çok yönüyle örnek bir kişilik.

İyi bir asker değil ama iyi bir insan.

Dr. Abraham Erskine (Captain America: First Avenger)

Related posts

3 Comments

 1. Feyza Kanık

  Marvel detayı koymuşşş

  1. Sait

   Zack olmasın o .d

   1. gundi

    kanser puşt sait seni

Bir cevap yazın

Required fields are marked *