Blog Post

İzlemeniz Gereken Üç Jim Carrey Filmi!
Film

İzlemeniz Gereken Üç Jim Carrey Filmi! 

Dünya sinemasındaki en önemli isimlerden birisi kesinlikle Jim Carrey. Kendisini gerek komedi, gerekse dram türünde bir çok kez izledik ve sergilediği performanslara hayran kaldık. Jim Carrey’in bir çok başarılı yapımı olsa da ben size Netflix üzerinden izleyebileceğiniz komedi türünde üç farklı Jim Carrey filmi önereceğim.

Yes Man (2008)

Her şeye evet!

Yes Man, Jim Carrey sevenlerin kesinlikle izlemesi gereken yapımlardan biri. Nicholas Stoller, Adrew Moggel ve Jarrad Paul’un yazdığı, Peyton Reed’in yönettiği, 104 dakikalık bir serüvene hazır olun!

Filmin Konusu

Sosyal ilişkileri zayıf olan, herkesi ret eden Carl Allen’ın hayatı katıldığı bir konferans sonrası tamamen değişir. Carl’ın verdiği hayır cevaplarının yerini evet almıştır. Her şeye evet demek zorunda olan Carl Allen’ın maceraları sizi oldukça eğlendirecektir.

IMDB puanı: 6.8
Geek101 puanı: 8.8

Liar Liar (1997)

Bir daha asla yalan yok!

Listemizdeki en eski yapım olan Liar Liar’ı izlerken epey bir eğleneceksiniz. Paul Guay, Stephen Mazur ve Judd Apatow’un yazdığı, Tom Shadyac’ın yönettiği bu 111 dakikalık yapımda Jim Carrey’in absürt oyunculuğuna hayran kalacaksınız.

Filmin Konusu

İşi Avukatlık olan ve sürekli yalanlar içinde yaşayan Fletcher Reede, yalanları yüzünden ailesini sürekli ertelemiştir. Verdiği sözleri tutamayan babamız Fletcher, oğlunun doğum gününe gitmeyi unutur. Oğlunun pastasına üflerken dilediği dilek gerçekleşir ve Fletcher bir gün boyunca yalan söyleyemez.

IMDB puanı: 6.9
Geek101 puanı: 8.1

Fun With Dick And Jane (2005)

İşte gerçek Robin Hood!

En iyisini en sona sakladık. Benim listedeki favori filmim olan Fun With Dick And Jane, kanımca listedeki en eğlenceli film. Gerald Gaiser, Judd Apatow ve Nicholas Stoller’ın yazdığı, Dean Parisot’un yönettiği 91 dakikalık filmde Jim Carrey’e Tea Leon eşlik ediyor.

Filmin Konusu

Dick Harper kariyerinin zirvesinde iken ani bir şekilde düşüş yaşıyor. Hayatı mahvolan Dick, artık ailesine bakamaz duruma gelir. Bu durum Dick’in canına tak eder ve çalıp çırpmaya başlar.

IMDB puanı: 6.1
Geek101 puanı: 8.3

Benden bu kadar olsun. Siz bu filmleri izlerken ben ise hafta önereceğim yapımları listelemeye başlayayım. İyi seyirler!

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *