Blog Post

Eternals Hakkında Tüm Bildiklerimiz!
Film

Eternals Hakkında Tüm Bildiklerimiz! 

Marvel, yıllardır oluşturmuş olduğu sinematik evreninde yer alan Infinity Saga hikayesine yakın bir zamanda son verdi. Bu son ile birlikte geride kalanların hikayelerinin tamamlanacağı ve yeni karakterlerin ise bizlere tanıtılacağı duyuruldu.

Comic Con 2019’da ise Marvel, kendi sinematik evrenine yeni bir soluk kazandırmak isteyerek Phase 4’ü duyurdu. Görmeye alışık olmadığımız karakterler ve diziler bizlere sunuldu.

Bu yazıda ise Marvel’ın kendi sinematik evrenine yenilik katacağını düşündüğü Eternals filminden bahsedeceğiz.

Eternals nedir?

Eternals dediğimiz şey aslında bir ırktır. Bu ırkı ise neredeyse tanrı mertebesine ulaşmış olan Celestials yarattı. Eternals insanlara göre daha uzun yaşam sahibi ve insanlardan çok daha güçlüler. Görünüşleri insanlarla aynı.

Celestials

Celestials milyonlarca yıl öncesinde Dünya’da sebebi bilinmeyen deneyler gerçekleştirdiler. İnsanlar üzerine yaptıkları bu deneyler sonucu Eternals ve kötücül canlılar olan Deviants yaratıldı. Eternals olaylara daha barışçıl yaklaşırken Deviants ise olayları savaş ve kaos altında değerlendirmekte. Yaşanan bu zıtlık ise sonu gelmez bir savaş ortaya doğurdu.

Ayrıca hikayenin yaratıcısı Jack Kirby, hikayeyi oluştururken Yunan ve Roma mitolojisinden ilham almış.

*Reddit*

Eternals ekibi:

Filmde Richard Madden, Salma Hayek, Lauren Ridloff, Brian Tyree Henry, Don Lee, Kumail Nanjiani ve Angelina Jolie gibi isimler yer almakta.

Game of Thrones’tan tanıdığımız Richard Madden, Ikaris karakterini canlandıracak. Çizgi romanlarda Ikaris, Yunan mitolojisindeki efsaneye göre güneşe çok yakın uçtuktan sonra ölen Icarus’un babası. Kendisi oğlunu onurlandırmak için onun adını almış.

Angelina Jolie filmde Thena isimli karakteri canlandıracak. İyi eğitimli bir savaşçı olan Thena, Yunanistan’da doğdu ve Atina şehrinin ismi onun şerefine verilmişti.

Salma Hayek ise Ajak karakterini canlandıracak. Ajak, Eternals ırkının lideri.

Lauren Ridloff filmde Makkari karakterini canlandırıyor. Makkari iyi eğitimli bir dövüşçü. Kendisi antik Yunan kenti Olympia’da doğdu. Makkari, Truva Savaşı ve Alamo Savaşı gibi önemli tarihi olayların bir parçası olarak biliniyor.  Lauren Ridloff, çizgi romanlarda beyaz bir ırktan erkek olarak çizilmiş karakteri canlandıracak. Ayrıca kendisi Marvel’da yer alan ilk sağır süper kahraman.

Don Lee ise Gilgamesh karakterini canlandırıyor. Gilgamesh, yıllar süren sürgününün ardından “Unutulmuş Olan” olarak adlandırılıyor.

Kumail Nanjiani filmde Kingo karakterini canlandırıyor. Kingo, dövüş sanatlarında oldukça yetenekli bir karakter.

Brian Tyree Henry ise Phastos karakterini canlandıracak. Phastos karakteri gizemli bir geçmişe sahip. Ayrıca kendisinin bir dahi olduğu biliniyor. Karakter muhtemelen ekibin teknolojiyle uğraşan kişisi olacak.

Lia McHugh filmde Sprite karakterini canlandıracak. Sprite, çizgi romanlarda yaramaz ve sorumsuz bir karakter. Ayrıca Sprite çizgi romanlarda erkek olarak çizilen bir karakterdi.

Yakın bir zamanda filmden yeni bir konsept fotoğrafı yayınlandı.

Eternals film için bildiklerimiz şimdilik bu şekilde. Film için oldukça fazla heyecanlıyız. Eternals, 6 Kasım 2020 tarihinde sinemalarda!

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *