Blog Post

Avengers: Endgame’den Silinen Sahneler!
Film

Avengers: Endgame’den Silinen Sahneler! 

Geçtiğimiz günlerde başlayan San Diego Comic Con’da Avengers: Endgame ekibi de yer aldı. Filmin yönetmenleri Anthony Russo ve Joe Russo ile beraber filmin senaristleri Christopher Markus ve Stephen McFeely, Avengers: Endgame için düşündükleri fikirleri ve filmden silinen sahneleri açıkladılar. Gelin hep beraber silinen sahnelere bir göz atalım..

Black Widow vs Thanos

Black Widow Ruh Taşını alırken Vormir’de Thanos’a karşı savaşır. Gayri resmi kaynaklara göre bu sahnede Captain Marvel’da yer alıyordu.

Captain America vs Thanos

2018 yılındaki Avengers’ın Thanos’un bahçesine saldırmasının ardından Thor’un Thanos’un kellesini kopardığı sahnede, Thanos’un kellesini Captain America’nın aldığı bir sahne tasarlanmış ancak bu fikirden mevcut kitlenin yaş aralığı yüzünden vazgeçilmiş.

Avengers vs Thanos

Filmden silinen en ilginç sahne bu olsa gerek. 2014’teki Thanos’un 2012 yılındaki Avengers ekibinin hepsini katlettiği bir sahne varmış. Ancak ilginç olan kısım ise senarist Christopher Markus’un fikri. Christopher Markus, final sahnesinde Thanos’un Avengers ekibine Captain America’nın kellesini sergilediği bir sahne yazmayı düşündüğünü ancak sonra bu fikirden vazgeçtiğini söyledi.

Spider-Man/Pizza

Hulk’ın parmak şıklatmasının ardından geri dönen ilk karakterin Spider-Man olduğu ve final savaşı öncesinde ekibin birlikte pizza yedikleri bir sahnenin taslağı hazırlanmış ama tahmin edebileceğiniz gibi bu sahneden de vazgeçilmiş.

Rocket Raccoon vs Jane Foster

Rocket Raccoon’un Gerçeklik Taşını Jane Foster’dan alırken taşa ihtiyaç duyduklarını, gelecekte neler olacağını anlattığı bir sahne düşünülmüş.

Bonus: Infinity War vs Endgame

Yönetmenler ve senaristler sadece Avengers: Endgame hakkında değil, aynı zamanda Avengers: Infinity War hakkında da konuştu.

Avengers: Infinity War’un iptal edilen sahnelerinden birisinde Spider-Man’in Guardians of the Galaxy ekibinin ruhlarını astral boyuttan geri getirmeye çalıştığı bir sahne olduğu açıklandı.

Avengers: Infinity War’da Bruce Banner’ın Outriders’a karşı savaş verdiği sahnede Professor Hulk’ın Hulkbuster zırhından çıktığı sahne yer alıyordu. Ancak senaristler Avengers: Endgame’de Hulk’a yeni bir şey veremeyecekleri için bu fikirden vazgeçmişler ve Avengers: Endgame’e saklamışlar.

Avengers: Infinity War’dan da silinen en ilginç sahne bu olsa gerek çünkü bu sahnede Living Tribunal yer alıyordu. Doctor Strange’in Thanos’a karşı savaşırken aynı zamanda Living Tribunal’ın önünde mahkemeye çıktığı ve Thanos’u suçlu gösterdiği bir sahne vardı. Ancak silinen sahneler mezarlığında bu sahnede yerini aldı.

San Diego Comic Con’da Avengers ekibinden gelen haberler bu şekildeydi. Gelecek yeni haberlerden haberdar olmak için Instagram hesabımızı ve web sitemizi takip etmeyi unutmayın. Hoşça kalın!

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *