Blog Post

8.3
La Casa De Papel -Spoilersız 3. Sezon İncelemesi
Dizi

La Casa De Papel -Spoilersız 3. Sezon İncelemesi 

8.3
Score

Pros

  • Sezonun başlangıcı çok iyi.
  • Sahnelerin çekim teknikleri ilk iki sezona göre daha iyi.
  • Efektler ve dekorlar ilk 2 sezona göre çok daha iyiler
  • Gönderilen sosyal mesajlar sizi rahatsız etmiyor.

Cons

  • İki sezondan sonra işlenen senaryo artık sizi şaşırtmıyor.
  • Sezon finali tatmin edici değil.
  • Bazı diyalogları hızlıca geçmek istediğiniz yerler hemen her bölümde mevcut.
Oyunculuklar
8.5
Senaryo
7.5
Efektler ve Dekorlar
9

Final Verdict

La Casa De Papel 3. sezonuyla birçok hayranını eminim ki memnun edecektir ama artan bütçeye ve gösterilen ilgiye rağmen ilk sezonunun gölgesinde kalmaktan kurtulamıyor.

La Casa de Papel sonunda 3. sezonu ile Netflix’te yayımlandı. Spoilersız bir şekilde sizlerle sezon hakkında konuşalım.

Öncelikle dizimiz bu sezonuyla feminist bir Aksiyon/Gerilim türüne iyice girmiş durumda olduğunu belirteyim. Tokyo, Nairobi ve Stockholm sezon boyunca ön plandalar.

Dizinin bütçesi bariz bir şekilde arttırılmış. Çekim yapılan yerlerin artmış durumda (Arjantin, Endonezya, Filipinler, İtalya ve İspanya). Dizide kullanılan efektler, çekim teknikleri ve dekorlar önceki sezonlara göre seviye atlamış durumdalar.

Karakterlerden de bahsedelim. Yeni sezonda eski karakterlerimizle yola devam ediyoruz. Karakter gelişimleri bu sezonda daha bariz bir şekilde gözümüze çarpıyor. Çoğu karakter artık bıraktığımız gibi değil. Orijinal kadrodan herhangi bir cast kaybı yaşanmamış. Aksine kadroya yeni katılan isimler var. Berlin, Moskova ve Oslo’nun ölümlerinden sonra ekibe katılan yeni isimler şunlar:

..

Tabi ki Stockholm ve Lizbon’u önceki sezonlardan hatırlıyorsunuzdur. Bu sezonda onları da iş üstünde izleyeceksiniz.

Sezonun açılışı eski karakterlerden biri ile yapılmış. Eğlenerek izleyeceğiniz bir açılış sahnesi sizi bekliyor. Yeni sezonda darphane soygunundan 2 yıl sonrasında yaşanan olayları izliyoruz. Dizinin karakteristik bir özelliği haline gelmiş flashback sahneleri ile de soygundan sonra yaşananlar ile Profesör, Tokyo, Rio, Nairobi, Denver ve Helsinki’nin 2 yıllık süreçte neler yaptığına tanıklık ediyoruz.

Tayfa Katliam

Daha sonrasında ise fragmanlarda da gördüğümüz gibi Rio bir şekilde yakalanıyor ki ben yakalanma kısmını sevmedim. Rio’nun halen bu kadar düşüncesizlik yapabiliyor oluşu beni biraz üzdü. Tokyo’nun yardım çağrısı üzerine Rio’yu kurtarma işine girişen Profesörün ekibi toplaması ile sezona giriş yapıyoruz.

Yeni karakterlerden biri de Müfettiş Sierra. Kendisini eminim seveceksiniz.

Yeni sezonda değinilmesi gereken noktalardan biri de Berlin. Evet kendisi yeni sezonda önemli bir rol oynuyor ama ne ve nasıl olduğunu diziyi izleyerek öğrenmenizi tercih ederim. Ben Berlin’in yeni sezon senaryosuna ekleniş biçimini sevdim.

Şimdi biraz da spoilerımsı düşüncelerimi sizinle paylaşmak istiyorum. Üçüncü bölüm sonrasında beklentilerim biraz karşılıksız kaldı diyebilirim. Bunda 3. sezonu çok iştahlı bir şekilde beklemiş olmam etkili olabilir. Yeni sezon önceki iki sezon gibi yine bir soygun planı ve uygulanışı üzerine ilerliyor. Bu plan ve plana bağı yaşanan olaylara detaylı olarak girersem spoiler riski artacağı için şimdilik uzak duruyorum. Sezonları da beğenmeme göre sıralarsam 1>2>3 ideal bir seçim olur.

4. bir sezon gelir mi? Bence gelmeli ama gelmezse de çok üzüleceğimi sanmıyorum. İlerleyen haftalarda durum netleşecektir.

Son olarak diziyi Netflix üzerinden izlemeyi ihmal etmeyin. İyi günler 🙂

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *