Blog Post

DC, Kült Hikayelerini Farklı Bir Bakış Açısıyla Geri Getiriyor!
Geek

DC, Kült Hikayelerini Farklı Bir Bakış Açısıyla Geri Getiriyor! 

Yeni hikayelerle çıka gelmek çizgi roman yazarları için hep zor olmuştur, üstelik eskinin efsane hikayeleri varken. DC Comics de bunu fark etmiş olacak ki neden en büyük olaylarımızı hatta DC evreninde kartların yeniden dağıtılmasını sağlayan olayları farklı bir bakış açısıyla anlatmıyoruz demiş. Ekim ayında ilk sayısıyla görücüye çıkmaya hazırlanan hikayelerimiz “Tales from the Dark Multiverse” adı altında basılacak. Prestij formatında ve one-shot olarak çıkacak olan hikayelerimiz yaşanan bu olayları son derece karanlık ve ürkütücü bir biçimde ele alacak. Bu hikayelerden iki tanesi şimdiden belli: Knightfall (Scott SnyderKyle HigginsJavier Fernandez, ve Lee Weeks) ve The Death of Superman (Jeff LovenessBrad WalkerAndrew Hennessy, ve Lee Weeks).

1993’te çıkan Knightfall hikayesinde bildiğiniz üzere hikaye Bane’in Batman’in belini kırması ve ardından Jean-Paul Valley/Azrael’in geçici olarak Batman’in yerine geçmesi şeklinde ilerliyordu. Bu hikayemizde ise Azrael’in Batman olmaya devam ettiği bir hikayeyle karşı karşıyayız. Azrael suçla savaşmak için ekstrem metodlarına devam etmiş ve suçlular için ölümcül bir dünya ortaya çıkmıştır. Yeni hikayemizde ayrıca Bane’in çocuğunun Azrael ile olan mücadelesini göreceğiz.

Tales from the Dark Multiverse: The Death of Superman’de ise Man of Steel’in Doomsday’in ellerinde ölümünden sonra nefret ve keder duygularına gömülen Lois Lane’in Eradicator oluşu ve Superman’in ölümünden sorumlu herkesi ipe dizeceği bir intikam görevine çıkacağız.

Tabii ki hepsi bu kadar değil, bu sadece başlangıç. İleride Infinite Crisis, Blackest Night, The Judas Contract ve daha fazlasını da göreceğiz. Her one-shot 48 sayfa ve $5.99’lık etiketle raflardaki yerini alacak. Açıkçası kahramanlarımızın yaşadıkları önemli olayları farklı bir bakış açısıyla görmek beni heyecanlandırdı. Siz ne dersiniz?

Tales from the Dark Multiverse: The Death of Superman #1 30 Ekim’de okuyucularla buluşacak.
Tales from the Dark Multiverse: Batman: Knightfall #1 16 Ekim’de okuyucularla buluşacak.

Related posts

3 Comments

  1. İsimsizeleman

    DC bir bok getiremez

  2. Kemal

    Nereyi getiremez olum adamlar hep brinci

  3. Emrah

    Batman: Knightfall serisinin tasarımları çok hoş, Vertigo’nun yerini dolduracak gibi duruyor DC.

Bir cevap yazın

Required fields are marked *