Blog Post

6.9
Ölümcül Sular – Spoilersız İnceleme
Film

Ölümcül Sular – Spoilersız İnceleme 

6.9
Score

Pros

 • CGI oldukça iyi.
 • Başroller rollerini çok iyi taşıyorlar.
 • Film başından sonuna kadar akıcı bir şekilde ilerliyor.
 • Bolca kan var.

Cons

 • Türün klişeleşmiş olayları bu filmde de mevcut.
 • Kötü yazılmış diyaloglar var.
Senaryo
6
Akıcılık
7
Oyunculuklar
7
CGI
7.5
Korku ve Gerilim Unsurları
7

Timsahlar, dev bir kasırga ve çaresiz insanlar. Bu kombinasyondan orta seviye bir film çıkması neredeyse imkansız gibi. Ya çok iyi ya çok kötü bir film olabilir diyerek filmi izlemeye koyuldum. Filmden sonra ise iyi ki de izlemişim diyorum. Zira Ölümcül Sular terazinin “iyi” tarafında.

Sam Raimi’nin yapımcı koltuğunda oturduğu filmin başrolünde Kaya Scodelario ve Barry Pepper var. Bu ikiliyi muhtemelen Maze Runner serisinden tanıyorsunuzdur.

Barry Pepper ve Kaya Scodelario

Ölümcül Sular filmi “Son Durak serisinde kendi ölümüne karşı mücadele eden bir karakterin gerilim dolu macerası” gibi. Başrollerin film boyunca gösterdikleri inanç ve çaba sizde “Acaba kurtulabilir mi?” düşüncesini film boyunca canlı tutarken, içinde bulundukları şartlar ise kurtuluş şanslarına ihtimal vermemenize neden oluyor. Film bu dengeyi çok iyi kurmuş.

Filmin iki başrolü var gibi dursa da asıl başrol Kaya Scodelario (Haley) . Filmin başından sonuna kadar kendisini sıkılmadan izletmeyi başarıyor. Filme gitmeden önce “Eh ne kadar iyi olabilir ki?” diyordum. Filmi izlerken kendisine karşı dalga dalga büyüyen bir hayranlık oluştu. Filmden çıktıktan sonra ise şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki kendisi izlediğim korku-gerilim filmlerinin içindeki favori başrolüm olabilir.

Haley karakterini bu kadar beğenmemdeki etken ise sadece doğayla olan inanılmaz mücadelesi değil de sanki tüm dünya karşısındaymış da ona karşı imkansız bir mücadele veriyormuş hissini sizde uyandırıyor olması.

Barry Pepper (Dave) ise başarısız bir eş ve baba rolünü oynarken o kadar iyi bir iş çıkarıyor ki izlerken bu adam kurtulmasa da olur diyorsunuz.

Timsah mı o?

Ölümcül Sular (Crawl) tam bir yaz gişe filmi. Yeterince fantastik, CGI açısından olukça iyi ve barındırdığı bol kanlı sahneler ile seyirciyi de oldukça memnun ediyor. Bu yazın beklenmedik başarı sağlayacak filmlerinden biri olabilir.

Eh tabi nihayetinde ne kadar filmi size anlatmaya çalışsam da katil timsahların ortalıkta cirit attığı bir hayatta kalma/korku/gerilim filminden bahsediyoruz. Türün meraklılarına kesinlikle, genel izleyici kitlesine de yolları düşerse mutlaka izlemesini tavsiye ediyorum.

Related posts

2 Comments

 1. Işıl

  Güzel filmdi ya çerezlik

 2. Murat Başat

  CGI çok iyiydi bee

Bir cevap yazın

Required fields are marked *