Blog Post

17 YILDA YAPILAN FİLM: MAD MAX FURY ROAD
Film

17 YILDA YAPILAN FİLM: MAD MAX FURY ROAD 

Mad Max serisi oldukça sevilen bir film serisi. Gerek filmin içerisinde yer alan kostümler, gerek aksiyon sahneleri olsun izleyenleri kendine hayran bırakan sayılı aksiyon film serilerinden. Serinin dördüncü filmi .olan Mad Max Fury Road’ın ise çok daha farklı bir hikayesi var.

HAZIRLIK SÜRECİ:

Dördüncü film yaklaşık 17 yıl hazırlıktan sonra vizyona giriyor. Serinin yönetmen koltuğunda oturan George Miller 1995 yılında Mad Max’in haklarını Warner Bros’tan geri alıyor. George Miller serinin yeni filminin hazırlıklarına 1998 yılında başlıyor ve 20th Century Fox ile birlikte 2001 yılında filmin çekimlerine başlanıyor.

KÖTÜ YOLA GİDİLEN DURUMLAR:

Filmin çekimleri devam ederken çekimlerin ertelenmesine karar veriliyor. İptal gerekçesi ise 11 Eylül saldırıları ve ekonomik kriz.

BAŞA SAR:

2003 yılına geldiğimizde George Miller yeni filmin senaryosunun tamamlandığını ve prodüksiyon sürecinin tekrardan başladığını duyuruyor. Irak Savaşı ve Max karakterinin tekrardan geri dönmesi Mel Gibson’un projeye olan hevesini söndürüyor. Bu olaylarla birlikte prodüksiyon süreci iptal ediliyor.

FURY ROAD SÜRECİ:

2006 yılına geldiğimizde ise Miller, Gibson olmadan yoluna devam etmekte kararlı. Miller artık projeyi Fury Road sürecine taşıyor. Brendan McCarthy’in yardımıyla senaryo son halini alıyor. Max karakteri için ise gönüllere taht kurmuş Heath Ledger düşünülüyor. Ledger’ın 2008 yılındaki üzücü ölümü proje bir darbe daha yemiş oluyor.

İKİ FİLM:

2010 yılına geldiğimizde ise George Miller seriyi Mad Max: Fury Road ve Mad Max: Furiosa filmleriyle seriyi sonlandırmayı düşünüyordu. Filmdeki efektlerin, kostümlerin ve bunun gibi birçok şeyin gelişmesi için filmin 2012 yılında çıkması fikri de yapımcılara gayet makul gelmişti.

SON ENGEL:

2012 yılında geldiğimizde ise yaşanan fiziksel ve benzeri engellerden dolayı film 2012 yılında da çıkışını tamamlayamıyor. Yapılan son hazırlıklarla birlikte filmi 2015 yılına yetiştirebiliyor. Bu sefer George Miller’ın arkasında olduğu başrolünü Tom Hardy’nin üstlendiği güzel bir film çıkışını yapıyor. Böylelikle filmin çıkışı 17 yıl sürmüş oluyor.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *