Blog Post

6.5
İnceleme: My Friend Pedro
İncelemeler

İnceleme: My Friend Pedro 

6.5
Score

Pros

 • Harika görsel tasarım.
 • Müthiş aksiyon sekansları.

Cons

 • Bir süre sonra platform ögeleri sizi sıkıyor.
Senaryo:
5
Oynanış:
7
Grafikler:
7

Merhaba Geek101 okurları. Bu seferki inceleme yazımda Devolver Digital’in en yeni oyunu olan My Friend Pedro’ya bir bakış atacağız.

Bir bağımsız oyun olan My Friend Pedro yaklaşık olarak 4-5 saat sürüyor. İlk bakışta gerçekçi olmayan grafikler yüzünden geri çekilen biriyseniz rahatlıkla söyleyebilirimki grafikleri ve görsel tasarımları gerçekten oyunun öne çıkan 2 özelliğinden birisi.

Diğer özelliği ise aksiyon. Bu oyunda aksiyon tam anlamıyla mükemmel hissettiriyor. Zaman yavaşlatmak, çift silah kullanmak, taklalar eşliğinde ateş etmek, dönerek mermilerden kaçmak ve tava tarzı nesneler kullanarak adam öldürmek. 5 saat için oldukça çeşitli adam öldürme yöntemleri sunan My Friend Pedro, buraya kadar her şeyi çok iyi yapıyor. Peki nedir bu oyunun eksileri?

Oyun, çıkmadan önce bir çok kişi tarafından büyük bir beklenti ile beklenilmeye başlanmıştı. Hatta ve hatta oyunun yılın bağımsız oyunu seçileceğini düşünenler bile vardı ki ben de o insanlardan biriydim ama ne yazık ki işler beklenildiği gibi gitmedi. Daha önceki inceleme yazımda bahsettiğim gibi bu oyunda tempo kurbanı olmuş. Çok güzel ve aksiyon içinde başlayan My Friend Pedro, ilk 2 saatten sonra bir anda platform oyununa dönmeye başlıyor. En güzel yaptığı şeyden uzaklaşıp farklı bir şekle bürünmeye çalışıyor ama ne yazık ki bu iş düşünüldüğü gibi oyuna güzel yedirilememiş.

Fragmanlarda ve oyunun ilk 2 saatinde gördüğünüz ve yaşadığınız aksiyon hissi yerini platform ögelerine ve sıkıntı hissiyatına bırakmaya başlıyor. Haliyle 5 saatlik oyunun son 2-3 saatini “e hadi tamam bitsin” kafasıyla oynuyorsunuz.

Son olarak güzel sayılabilecek bir final yapan My Friend Pedro, oyun içerisinde yapılan yanlış hamleyi toparlamaya çalışsada benim genel düşüncemi ne yazık ki değiştiremedi.

Related posts

2 Comments

 1. Mete

  Oyun çok kısa ya

 2. Big Daddy's Orlando

  Hello, i think that i saw you visited my blog so i came to “return the favor”.I’m attempting to find
  things to improve my web site!I suppose its ok to use
  a few of your ideas!!

Bir cevap yazın

Required fields are marked *