Blog Post

6.0
Annabelle Comes Home Spoilersız İnceleme
Film

Annabelle Comes Home Spoilersız İnceleme 

6.0
Score

Pros

  • Oyunculuklar iyiydi.
  • Önceki filmlere gönderme vardı.

Cons

  • Gerilim sahneleri zayıftı.
  • Filmin temposu ayarsızdı.
Senaryo
5
Gerilim Sahneleri
6
Oyunculuklar
8
Mekan Tasarımları
8.5

Merhaba, Geek101 okurları. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta Cuma günü Conjuring evrenin son halkası olan Annabelle Comes Home vizyona girdi. Başlıktan da anlayacağınız üzere bu incelemede bolca spoilerdan kaçınacağım ve filme ana hatlarıyla değineceğim.

Film, her ne kadar fragmanlarda Ed ve Lorraine Warren çiftini gözümüze sokuyor olsa da ne yazık ki bu durum filmde tam tersi bir hal alıyor. Olay direkt olarak Warren çiftinin kızı Judith, Judithin bakıcısı Mary Ellen ve Mary Ellen’in vurdum duymaz arkadaşı Daniela’nın başından geçiyor. Warrenların mesleğini duyan Daniela, Mary Ellen’in Judith’e bakıcılık yapmasını fırsat bilerek Warrenların evini ve özellikle kötü varlıkların/objelerin tutulduğu odayı bir güzel karıştırıyor. Bu odanın içerisindeki her şeye dokunan Daniela en sonunda en şeytani varlık olan Annabelle’i serbest bırakıyor. Olayların başlangıcını bu şekilde özetledikten sonra, size filmin beğendiğim ve beğenmediğim taraflarından bahsetmek istiyorum.

İlk olarak filmdeki oyunculukların gayet iyi olduğunu size gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Bunun yanı sıra Conjuring evrenindeki diğer filmlerle alakalı göndermeler içermesi de benim için bu iki özelliği filmin en beğendiğim tarafı olarak öne çıkardı. Her ne kadar filmdeki korku sahnelerini tahmin edilebilir ve bayat bulmuş olsamda çok fazla korku filmleriyle haşır neşir olmayan izleyicileri korkutacak cinsten sahnelerdi. Özellikle Annabelle Comes Home’un yaptığı en büyük yanlış filmdeki tempoyu bir şekilde ayarlayamayışı olmuş. İlk yarısı oldukça sakin bir şekilde geçen filmde doğal olarak ikinci yarıda bunu telafi etmişlerdir diye düşünüyorsun ama gel gelelim burada ise Conjuring evrenine hiç yakışmayacak bir hata yapılmış. Bu büyük hata ise, korku sahnelerinde anlamsız yere kesilen müzik, uzuuun uzuuuun dolanmalar, 10 basamaklı merdiveni 5 dakikada çıkan insanlar derken film bas bas jump scare geliyor diye bağırıyor. Böylelikle bu anlamsız sahneler hem filmdeki gerilimi azaltıyor hem de izleyeni oldukça sıkıyor. Bunun yanı sıra benim için en büyük hayal kırıklığı, filmin son aksiyon sahnelerinde bile Ed ve Lorraine Warren çiftini görememek oldu.

Sonuç olarak ben bir Conjuring evreni hayranı olarak, Annabelle Comes Home’u serinin diğer filmlerinin gerisinde bulduğumu söyleyebilirim(Annabelle’in ilk filmi hariç). Filme Geek101 olarak puanımız ise 10 üzerinden 6.

Başka bir inceleme başlığı altında görüşmek üzere..

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *