Blog Post

Deadpool 2’deki Dark Phoenix Spoiler’ı
Film

Deadpool 2’deki Dark Phoenix Spoiler’ı 

Öncelikle halen ya da henüz filmi izlememişseniz veya hiç izlemeyecekseniz (ki bence izlemesiniz de olur) bu yazıda önemli Dark Phoenix spoiler’ları olduğunu söylemeliyim. O yüzden:

SPOILER

Dark Phoenix filminde Mystique ve Jean Grey’in ölümlerine şahit olduk. Mystique filmin ortalarına doğru Jean Grey ise filmin sonunda ölüyorlar. Tamam çok tahmin etmesi zor ölümler değiller ama eğer dikkatli bir izleyiciyseniz bu ölümleri fragmanlardan değil ta Deadpool 2’den tahmin etmiş olabilirsiniz.

Deadpool 2’de X-Men Malikanesinde vakit geçiren Wade Wilson mutantların yoklundan ve stüdyonun bütçe yetersizliğine laf vururken arka planda aşağıdaki sahneyi gördük

Dark Phoenix’i izleyenler kostümlerden filmin son anları olduğunu çıkarabilirler.

Gördüğünüz gibi sahnede gözüken mutanlar: Beast, Quicksilver, Nightcrawler, Cyclops, Storm ve Professor X.

Mystique ve Jean Grey ise sahnede yoklar. Deadpool 2’nin yönetmeni David Leitch bu sahne hakkında şunları söylemiş:

X-Men cameosu en başından beri senaryomuzda vardı ama nasıl çekeceğimizi bilmiyorduk. Biz Vancouver’da Dark Phoenix ekibi ise Montreal’de çekimlerini yapıyordu. Neyse ki çekimlerimiz aynı tarihlerdeydi ve ortak bir yol bulduk. Ryan Reynolds’ın yeşil perde önünde çekimlerini alıp Kinberg’e gönderdim. O da X-Men ekibi ile sahnesini çekip görüntüleri birleştirerek bize geri yolladılar.

Tabi Deadpool 2 Dark Phoenix’ten önce vizyona girince Jean Grey ve Mystique’in cameoda neden olmadıkları yönetmen Leitch’e sorulmuş. Leitch bu soruları aktrislerin çekim esnasında uygun olmadıklarını söyleyerek geçiştirmiş.

Cameodaki kıyafetlere bakılırsa Kingberg filminin son sahnelerini çekerken ekibi bir araya toplamış gibi gözüküyor. Dolayısıyla ne Sophie Turner ne de Jennifer Lawrence zaten sette değillermiş.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *