Blog Post

Avengers Ekibini Hogwarts Binalarına Yerleştiriyoruz
Listeler

Avengers Ekibini Hogwarts Binalarına Yerleştiriyoruz 

Avengers ve Harry Potter kuşkusuz son 20 yılın en popüler serilerinden ikisi. Çoğumuz da her ikisinin sıkı hayranlarıyız. Peki Avengers ekibinin yolu Hogwarts’a düşseydi Seçmen Şapka’dan neler çıkardı hiç düşündünüz mü? Gelin, neler olurdu bir bakalım.

Captain Marvel – Gryffindor

Carol Danvers’ı en az 5 filmde daha göreceğiz.

Captain Marvel elbette ki bir Gryffindor. Takımda daha pek çok Gryffindor göreceğiz tabi. Liderlik özellikleri ve cesareti Danvers’ın bir Gryffindor olmasındaki temel etkenler. Kendisi oldukça cesur, doğru olduğuna inandığı şey uğruna savaşmaktan çekinmeyen ve masumların hakkını savunan biri ayrıca duyduğu “görece fazla” kendine güven de en önemli Gryffindor niteliklerinden biri.

Vision – Ravenclaw

Nasıl Öldü Ama

Vision çoğunlukla zeka üzerine kurulmuş bir karakter. Jarvis, Ultron ve Zihin Taşı’nın katkılarıyla ortaya çıktığını da göz ününde bulundurursak yanılıyor sayılmayız. Sonuçta MCU içinde yaşadığı hayatta her zaman zekanın sesi oldu.

Hawkeye – Hufflepuff

Evet Hufflepuff

Hufflepuff’lar diğer binaların güçlü özelliklerini belirgin bir şekilde göstermeyen kişiler için mükemmel bir yerleştirme. Hawkeye cesur ve zeki evet ama daha baskın olan “sadık olması” ile “özverili kişiliği” sayesinde kendisi tam bir Hufflepuff.

Black Widow – Slytherin

Filmini Merakla Bekliyoruz

Slytherin ünü itibariyle kötü bir hane gibi duruyor fakat bir Slytherin olmak kötü bir şey değil. Natasha Romanoff oldukça yetenekli bir casus. Kurnaz, zeki ve kendni korumaya meyilli bir karakter. Sevdiği insanlara karşı sadık ve güvendiği insanlar için gerekirse canını verebilecek bir karakter.

Natasha, Endgame’deki haliyle biraz Ravenclaw’a doğru kaysa da benim gözümde bir Slytherin olarak kalacak.

Spider-Man – Hufflepuff

Far From Home Güzel Film. İzleyin.

Spider-man aslında iki bina arasında kalan bir karakter. Kendisi Ravenclaw’ın zeki ve yaratıcı özelliklerini taşırken Hufflepuff’ın çalışkanlığını, adanmışlığını ve “bizden biri olma” gibi özelliklerini de taşıyor.

Peter Parker kahraman olabilmek için de oldukça çabalıyor. Her şeye rağmen doğru olanın peşinden koşması, büyük kalbi ve mahallesinin dost canlısı örümcek adamı olması nedeniyle kendisini Hufflepuff’a yerleştirdim.

Bruce Banner – Ravenclaw

Time Travel!!

Bruce Banner, Hulk’a dönüştüğü zamanlarda kontrolsüz bir yıkım makinesi haline gelse de hem insan formu hem de Profesör Hulk formunda gördük ki kendisi yumuşak başlı ve entelektüel biri. Oldukça yetenekli bir bilim adamı olması ve her zaman bilginin peşinden koşması onu bir Ravenclaw yapıyor.

Black Panther – Gryffindor

Hail The King!

T’challa oldukça cesur biri. Aynı zamanda gözü pek ve yürekli de. Her zaman doğru olanın peşinde koşması da Gryffindor ailesine gitmesinde önemli bir etken. Liderlik özelliklerinden bahsetmiyorum bile.

Dr. Strange – Slytherin

Sadece 1 İhtimal

Dr. Strange kuşkusuz tam bir Slytherin. Kendini her durumdan kurtaracak kadar kurnaz biri. Mistik sanatları öğrenirken gösterdiği hırs ve azim inanılmaz. Aynı zamanda sinsi de biri. Tam bu sefer bak buna bir şey olacak dediğimiz hemen her anda cebinden yeni bir numara çıkarıp tüm problemlerden bir şekilde sıyrılmasını bildi.

Ant-Man – Hufflepuff

Ya o fare olmasaydı

Scott Lang ufak slytherin ve ravenclaw özellikleri taşısa da ailesine ve dostlarına hep sadık bir karakter olarak gözümüze çarptı. Çalışkan kişiliği de Hufflepuff ailesinin temel özelliklerinden.

Star Lord – Gryffindor

Gemisinin Kaptanı (?)

Quill, bizlere pervasız ve cesur bir profil çizdi. Ailesi olarak gördüğü GoTG ekibi için elinden geleni de ardına koymadı. IW’de biraz kontrolünü kaybetse de her iki solo filminde hem liderdi hem de büyük kahramanlıklar gösterdi.

Scarlet Witch – Slytherin

Her Şeyini Elinden Aldılar

Wanda ile ilk tanıştığımızda en büyük önceliği kardeşiydi. Pietro’nun ölümünden sonra Vision ve Hawkeye ile yakınlık kurana dek pek toparlanamadı. IW’de elinde gücü bulundurmasına rağmen Vision’a zarar verecek hamlelerden son ana kadar kaçındı çünkü bir Slytherin ne olursa olsun bir Slytherin’dir ve dünyanın sonu anlamına gelse bile kendinden olana asla zarar vermez.

Thor – Gryffindor

Tanrıdan Daha Fazlası

Thor belki de ekibin en belirgin Gryffindor’u. Gryffindor’un bilinen tüm özelliklerini taşıyor dersek yalan olmaz. Olabildiğince cesur ve gözü pek. Korkusuz olmasının yanında aynı zamanda kibar da biri. Günü kurtarmaya her zaman gönüllü olması da büyük bir artı.

Captain America – Gryffindor

Layık

Lider, cesur, korkusuz, sonuna kadar inandığı şeyler uğruna savaşma. Captain America tam bir Gryffindor örneği.

Iron Man – ?

Yorum Yok

Tony Stark, MCU’da oldukça uzun bir dönem geçirdi. İlk yıllarında başına buyruk bir Slytherin, ortalara doğru bilgiye aç bir Ravenclaw, sonlara doğru ise herkesin kurtarıcısı bir Gryffindor örneği idi. Bu yüzden kesin bir yorum yapmadan tercihi sizlere bırakıyorum.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *