Blog Post

The Flash  ve Ezra Miller Çıkmazı
Film

The Flash ve Ezra Miller Çıkmazı 

The Flash Filmi ilk kez resmi ağızlardan duyurulduğunda takvimler 2014 yılını gösteriyordu. Aradan geçen 5 yıla rağmen bir BvS cameosu ve Justice League filminde gözüken The Flash karakteri için akıllardaki soru şu: Solo filmi gelecek mi? Gelecekse Ezra Miller rolü üstlenecek mi?

Gelin bu uzun süreçte neler yaşanmış bir üstünden geçelim.

2014

Warner Bros. The Flash solo filminin 2018’de geleceğini duyurdu.

https://variety.com/2014/film/news/the-flash-movie-ezra-miller-aquaman-jason-momoa-2018-1201330654/

2015

Phil Lord ve Christopher Miller filmin kaba hikâyesini yazdılar ve Seth Grahame-Smith’i senarist ve yönetmen koltuğuna oturması için ikna ettiler. Lakin ilerleyen aylarda Seth Smith, iş takviminin yoğunluğunu neden göstererek projeden ayrıldı.

2016

Rick Famujiwa ile senarist/yönetmen koltuğuna oturdu. Famujiwa’nın hedefi 2017 yılında film çekimlerini bitirmekti ama projedeki fikir ayrılıkları yüzünden birkaç ay içinde o da görevinden ayrıldı.

2017

Resmi ağızların uzun bir sessizlik dönemine girdiği bu süreçte Lord ve Miller ikilisine geri dönüşten tutun Robert Zemeckis, Matthew Vaughn gibi isimler kadar bir çok senarist ve yönetmenin adı proje ile ilgili dedikodularda yer aldı.

2018

Yılın ilk aylarında Jonathan Goldstein ve John Francis Daley ile anlaşıldı. İkilinin Spider-Man: Homecoming ve Game Night filmleri Warner Bros.’un ilgisini çekmişti. Her şey yoluna girdi, bu sefer filmi çekiyorlar galiba denildi. Keşke denmeseydi.

Jonathan Goldstein ve John Francis Daley

Spider-Man: Homecoming ve Game Night gibi iki (açık tonlu ve esprilerle yüklü) filmin yönetmenleri projeye dâhil olduğunda Ezra, filmin senaryosunun kendi istekleri doğrultusunda karanlık bir yönde olmasını istediğini belirten aksi halde projeden ayrılabileceğini ifade eden demeçler verdiği ortaya çıktı.

2019

Ezra Miller’ın açıklamalarının ardından yine sessizliğe bürünen Warner Bros. cephesi halen sessizliğini korusa da geçtiğimiz günlerde projeye yakın kaynakalardan sızan bilgilere göre “IT” filminin yönetmeni Andy Muschietti ile yönetmenlik konusunda anlaşıldı. Senarist koltuğu için ise Birds of Prey’in senaristi Christina Hudson düşünülüyor.

Projenin karanlık tonlara yöneldiğini görmek mümkün. Ezra Miller istediğini elde etmiş diyebiliriz.

Fantastik Canavarlar Serisinin 3. Filmi 12 Kasım 2021’de Vizyonda

Solo Flash filmin hiçbir aksilik yaşanmazsa 2022 yılında vizyona girecek. Neden bu kadar geç diye sorarsanız, nedeni Ezra Miller’ın Fantastic Beast 3 filmi çekimlerinin 2020 ilkbaharında başlayacak olması. Aktörün takvimi en erken 2020 sonbaharında boşalacak.

Umarız bu sefer her şey yolunda gider.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *